Rola gadżetów reklamowych w promocji firmy

Promocja firmy to obecnie podstawa jej działalności. Bez reklamy trudno rozwinąć działalność i konkurować z innymi firmami z tej samej branży. Przyciągnięcie nowych klientów oraz utrzymanie ich to niemały wysiłek, dlatego warto przemyśleć strategię rozwoju firmy i położyć duży nacisk na marketing. W tego rodzaju działalności doskonale pomogą nam gadżety reklamowe, których wybór jest bardzo bogaty.

Gadżety reklamowe, czyli co?

Według słownika gadżet to niewielki przedmiot, przyrząd lub urządzenie, które nie zawsze pełni funkcję użytkową. Rolą, którą ma pełnić gadżet reklamowy, jest reklama firmy, której logo, symbol, hasło reklamowe lub adres jest umieszczone na tym przedmiocie.

Współcześnie trudno spotkać firmę, która nie byłaby zainteresowana ciekawym gadżetem reklamowym. Wymagania do spełnienia bywają dość wysokie, ale w branży produkującej gadżety reklamowe wyzwania są przyjmowane każdego dnia. Rozumiemy, że nasi klienci szukają przedmiotów niebanalnych do promocji swoich firm. Czasem jednak szukają zwykłych gadżetów, ale hasła na nich umieszczone bywają niezwykłe – tłumaczy ekspert z wrocławskiej firmy produkującej gadżety reklamowe VIDEODRUK.

Oto kilka przykładów popularnych gadżetów reklamowych:

  • Ceramika, a w niej kubki, filiżanki, kufle lub szklanki.
  • Odzież reklamowa, gdzie poza koszulkami można spotkać chusty, bluzy, polary, wiatrówki, czapki itp.
  • Torby i plecaki zarówno bawełniane, jak i papierowe, w różnych stylach, na przykład sportowe na ramię czy też torby na laptopy, termiczne lub podróżne.
  • Artykuły biurowe, popularne długopisy, ołówki, notesy, kalendarze, pendrivy, powerbanki.
  • Artykuły rekreacyjne jak na przykład okulary przeciwsłoneczne, leżaki, koce, kosze piknikowe.

To bardzo skrócona lista, bo możliwości jest znacznie więcej. Warto zastanowić się, jakiego typu gadżety chcielibyśmy, aby klienci kojarzyli z naszą firmą i jej działalnością.

Zalety wykorzystania gadżetów reklamowych do promocji firmy.

Obdarowywanie klientów gadżetami reklamowymi kreuje markę firmy. Osoba obdarowana czuje radość i wdzięczność, ma więc pozytywne nastawienie do naszej firmy. Poza tym w tego typu sytuacji panuje reguła wzajemności. Oznacza to, że osoba lub partner biznesowy, który otrzymał prezent, będzie chciał się odwdzięczyć.

Dobrze dobrane upominki reklamowe świetnie budują wizerunek firmy, a zwłaszcza tej, która stawia pierwsze kroki na rynku. Klienci, patrząc na te niewielkie przedmioty, będą mieli pozytywne skojarzenia z firmą, od której je otrzymali. W ten sposób budujemy długoterminowe kontakty biznesowe.

śr. ocena 5 / głosów 5