Rodzaje preparatów na rdzę w samochodzie. Przegląd popularnych rozwiązań

Korozja to ostatnia rzecz, którą chcielibyśmy zobaczyć na swoim aucie. Rdzawe ślady potrafią dać się we znaki, a pozostawione same sobie wywołują jeszcze większe szkody. Recepta jest jedna – pozbyć się rdzy! Jak tego dokonać? Grunt to wybór odpowiedniego preparatu, który pomoże nam się rozprawić ze rdzawmy przeciwnikiem. Zakup odpowiedniego specyfiku nie jest jednak tak prosty, jak mogłoby się wydawać.

Blaski i cienie zabezpieczeń antykorozyjnych

W przypadku ochrony przed rdzą stosuje się wiele różnych substancji. Do nieco przestarzałych – choć wciąż popularnych – należą masy bitumiczne, natryskiwane na spód auta. Niestety to tylko doraźne rozwiązanie. Masa z czasem staje się wyraźnie porowata i magazynuje wilgoć, co może wręcz przyspieszać korozję. Podobną wadę mają środki bazujące na woskach, które nie nadają się na samochody w których już zagościła rdza.

Nowoczesne preparaty na rdzę samochodową

Jak widać, usuwanie rdzy na samochodzie to przedmiot nie lada dylematu. Najlepsza jest profilaktyka i szybkie działanie. Wszystkie ubytki w fabrycznym zabezpieczeniu antykorozyjnym powinny być uzupełniane na bieżąco. Świetnie nadają się do tego preparaty w spreju. W sprzedaży znajdziemy wiele tego typu produktów, o rozmaitymi składzie chemicznym. Ostatnimi czasy ogromną popularnością cieszą się specyfiki wykorzystujące metodę rust check. To technologia antykorozyjna z Kanady – kraju, w którym odpowiednie zabezpieczenie przed rdzą odgrywa szczególne znaczenie, z uwagi na bardzo srogie zimy.

Preparat RUST STOP – odpowiedź na Twoje potrzeby

Preparaty rust check przyjmują formę aerozoli – doskonały przykład stanowi produkt RUST STOP.

Specyfik wprowadza się do profili zamkniętych. Ma on właściwości penetrujące. Zagnieżdża się w szczelinach i mikropęknięciach, wypierając z nich wodę. Jednocześnie odcina dostęp tlenu do blach. A jak wiadomo, to właśnie powietrze sprzyja rozwojowi korozji. Co równie ważne, stosowanie preparatu RUST STOP nie wymaga demontażu tapicerki. Środek konserwujący jest aplikowany w otwory w nadwoziu, punktowo i bardzo precyzyjnie – objaśnia przedstawiciel Rust Check Poland, oficjalnego dystrybutora preparatu na Polskę. Więcej szczegółów na temat produktu RUST STOP można znaleźć na stronie firmy.

śr. ocena 0 / głosów 0