oswietlenie-led

Rodzaje opraw przemysłowych LED

Oświetlenie ledowe cieszy się dziś ogromną popularnością – dlatego, że jest praktyczne i energooszczędne. Ledy stosowane są nie tylko w naszych domach, ale tez w zakładach przemysłowych, gdzie potrzebne jest jasne, wyraźne światło.

Jakie są rodzaje opraw przemysłowych LED? Co powinniśmy wiedzieć na ten temat? Odpowiedzi znajdziecie w naszym artykule.

Zalety oświetlenia przemysłowego LED

Oświetlenie LED dedykowane dla przemysłu jest już dziś czymś oczywistym. Coraz więcej firm przechodzi na oświetlenie obszarów produkcyjnych i magazynowych wykorzystując oprawy oświetleniowe oparte o technologię diodową.

Lampy Led są energooszczędne, bezawaryjne, wykazują się dużą żywotnością liczoną w tysiącach godzin. W technologii Led ważne jest też to, że można w obszarach oświetlenia zastosować systemy automatyki sterującej, co dodatkowo powoduje zwiększenie oszczędności na eksploatacji.

Lampy przemysłowe LED – rodzaje

Nowoczesne oprawy przemysłowe LED dają nam wiele możliwości – warto więc wymienić popularne rozwiązania tego typu:

  • Oprawy INLENE – takie lampy LED stosowane są w halach przemysłowych, magazynach wysokiego składowania, ale także przy indywidualnych stanowiskach pracy oraz w obiektach użyteczności publicznej. Inwestycja w tego rodzaju oświetlenie szybko się nam zwróci, ponieważ pozwala ono da dużą oszczędność energii, jest niemal bezawaryjne i łatwe w konserwacji. Oprawa charakteryzuje się wysoką wydajnością świetlną i doskonałym innowacyjnym systemem oddawania ciepła. Odseparowanie systemu zasilania zwiększa żywotność oprawy.. Podłączenie oprawy pod system zarządzania oświetleniem ( Dali, bezprzewodowy, analogowy) pozwala płynnie sterować mocą i wykorzystywać czujniki natężenia oświetlenia w strefach magazynowych.
  • Oprawy STEVE – to nowość w naszej ofercie. Najbardziej sprawna oprawa na rynku oświetleniowym. Zaprojektowana pod kątem jak największych oszczędności dla klientów. Pobiera nawet około 30% mniej energii od obecnie produkowanych opraw LED. Jej sprawność to 186,4 lm/W
  • Warsztatowe oprawy LED –Zaprojektowane i wprowadzone do produkcji w oparciu o sugestie i potrzeby naszych klientów. Oprawa jest ergonomiczna, bezpieczna w eksploatacji. Doskonale sprawdza się w miejscach trudnodostępnych wymagających doskonałego oświetlenia. Oprawa Es-lene jest konfigurowalna przez klienta w zależności od potrzeb wynikających ze specyfiki pracy.
śr. ocena 5 / głosów 5