odkurzacz-przemyslowy

Rodzaje odkurzaczy na wynajem

Jeśli chodzi o odkurzacze domowe, sprawa nie ulega wątpliwości – najlepiej mieć w mieszkaniu przynajmniej jeden. Posiadanie tego typu urządzenia na stałe niesie za sobą wiele korzyści: możemy po niego sięgnąć zawsze wtedy, gdy będzie to konieczne. Niestety, zwykły odkurzacz nie poradzi sobie z niektórymi wyzwaniami, takimi jak chociażby sprzątanie po budowie. Konieczne będzie zastąpienie go odkurzaczem przemysłowym.

Kiedy przydaje się odkurzacz przemysłowy?

Znane wszystkim odkurzacze domowe świetnie odnajdują się w codziennym życiu. To dzięki nim utrzymujemy w mieszkaniu odpowiedni poziom czystości, zbierając kurz, okruchy i odświeżając podłogi. Nowoczesne modele pracują w kilku trybach, pozwalając na umycie powierzchni niezależnie od tego, czy mówimy o dywanie, panelach czy też kanapie. Niestety, większość z nich nie jest w stanie pomóc nam ze sprzątaniem po budowie, szczególnie jeśli mowa o realizacji dużej inwestycji. Zakup przeznaczonego do tego celu odkurzacza przemysłowego to zwykle duża przesada – poza tą jedną sytuacją tego typu urządzenie w ogóle się nie sprawdzi. Najlepiej wypada zatem wynajem odkurzaczy. Możemy skorzystać z oferty jednej z firm oferujących tego typu usługi. Należąca do tego grona firma TSG umożliwia nam wypożyczenie dowolnego typu odkurzacza – niezależnie od tego, czy chcemy wyczyścić powierzchnie na sucho, czy też na mokro.

Klasy odkurzaczy przemysłowych

Odkurzacze przemysłowe dzielą się na trzy klasy. Pierwsza z nich to klasa L. Urządzenia z tej kategorii charakteryzują się wartością graniczną poniżej jednego miligrama na metr sześcienny. Oznacza to, że nadają się do sprzątania po drobnych pracach remontowych lub budowlanych. Są także świetnym nabytkiem dla każdego stolarza. Drugą klasę odkurzaczy stanowią odkurzacze klasy M, które Idealnie radzą sobie z groźnymi, bardzo drobnymi pyłami – zanieczyszczeniami o gęstości mniejszej niż jedna dziesiąta miligrama na metr sześcienny. Zarówno odkurzacze klasy L jak i odkurzacze klasy M biją na głowę urządzenia tego typu znane z gospodarstw domowych – gwarantują stałą moc ssania, właściwości antystatyczne, stałą oraz wysoką wydajność i wiele innych parametrów niezbędnych w trakcie sprzątania po budowie. Obok nich istnieją także odkurzacze przemysłowe specjalnego zastosowania – oznaczone są literą H. Ich zadaniem jest niwelacja wszelkich rakotwórczych pyłów, takich jak chromian cynku, pleśń, kadm, ołów, azbest czy nikiel. Główna różnica pomiędzy nimi a innymi rodzajami odkurzaczy przemysłowych leży w budowie filtrów jeszcze lepiej separujących zassane przez urządzenie pyły.

śr. ocena 5 / głosów 6