Ramki do zdjęć

Ramki do zdjęć. Z jakich materiałów mogą być wykonane?

Zdjęcia rodziny i przyjaciół to piękna pamiątka, szczególnie jeśli zostaną wyeksponowane w ciekawy sposób. Powieszone na ścianie czy postawione na półce fotografie przypominają mile spędzony czas i budzą przyjemne wspomnienia. Dodatkowo estetycznie oprawione zdjęcia, mogą stać się dekoracją mieszkania. Pomogą w tym dobrze dobrane ramki, które można kupić w wielu różnych wariantach.

Powieszone na ścianie lub ustawione w widocznym miejscu zdjęcia bliskich spełniają rolę sympatycznej pamiątki. Jeśli dobierzesz do nich odpowiednie ramki, staną się także ozdobą Twojego mieszkania. Jakie obramowania są dostępne w sklepach i na które warto się zdecydować?

Z czego robi się ramki do zdjęć?

Pracownik firmy firmy FOTO-ETUI wyjaśnia, że ramki można wytworzyć z bardzo wielu materiałów. Podkreśla też, że mimo iż fotografia cyfrowa sprzyja przechowywaniu zdjęć wyłącznie na dyskach komputerów, to wielu użytkowników wciąż docenia tradycyjny sposób eksponowania fotografii.

A jakie ramki są najpopularniejsze? Dużym powodzeniem od lat cieszą się produkty wykonane z drewna. Ten wszechstronny surowiec pozwalała na tworzenie wyrobów o różnych kształtach i fakturach. Tego typu dekoracyjne obramowania pasują do wnętrz urządzonych w różnych stylach. Sprawdzą się zarówno w aranżacjach tradycyjnych, jak i tych nowoczesnych. Wszystko zależy od tego, jaką kolorystykę wybierzesz i z czym ją zestawisz. Ciekawym pomysłem jest powieszenie na ścianie ramki kontrastującej z nią swoją barwą.

Dużym zainteresowaniem cieszą się także ramki plastikowe oraz wykonane z plexi. Te materiały pozwalają na ich dowolne kształtowanie, dlatego stworzone z nich gotowe produkty mogą przyjmować wszelkie formy, kolory i rozmiary. Ciekawą opcją są też wyroby z metalu. Mogą występować w bardzo prostych, minimalistycznych formach, które doskonale sprawdzą się w industrialnych wnętrzach, lub być stylizowane na „antyki”, jakie będą harmonizowały z pomieszczeniami urządzonymi tradycyjnie.

Ramki na specjalne okazje

Interesującym trendem w branży fotograficznej jest dobieranie oprawy do tematyki zdjęć. Stąd można kupić ramki na zdjęcia z dekoracjami ślubnymi, urodzinowymi czy dziecięcymi. Takie produkty są dobrym pomysłem na prezent dla najbliższych. Romantyczna stylistyka wydobędzie urok ślubnego zdjęcia, które będzie pięknie prezentowało się na kominku czy komodzie, a zdjęcie najmłodszego członka rodziny oprawione w ramkę z wesołą dekoracją, stanie się miłym prezentem dla babci czy cioci.

Wybór opraw do zdjęć jest bardzo szeroki, dlatego każdy może znaleźć produkt, który będzie idealnie pasował zarówno do stylistyki wnętrza, jak i do tematyki fotografii. Dla osób, którym ramki nie przypadną do gustu, producenci przygotowali dużą ofertę antyram.

śr. ocena 5 / głosów 1