Przezorny zawsze ubezpieczony, czyli jak zabezpieczyć telefon przed upadkiem?

Chwila nieuwagi, jeden niezgrabny ruch i smartfon spada na ziemię – wielu z nas dobrze zna to uczucie… Całe szczęście, gdy urządzeniu nic się nie stało. Niestety, przeważnie scenariusz jest inny. Stłuczona szybka, obita obudowa, uszkodzenie konstrukcji wewnętrznej – telefon może ucierpieć na wiele sposobów. Jak zabezpieczyć się przed skutkami upadków, aby uniknąć kosztownych napraw?

Ubezpieczenie telefonu

Ubezpieczenie telefonu to korzystna opcja dla posiadaczy drogich modeli smartfonów. Odpowiedni pakiet ochronny możemy wykupić u operatora bądź w firmie ubezpieczeniowej. Koszty nie są wygórowane – oscylują w granicach 200 złotych. To o wiele mniej, niż musielibyśmy zapłacić za zakup nowego bądź naprawę obecnego urządzenia. Wypłata odszkodowania odbywa się w oparciu o wycenę rzeczoznawcy. Ubezpieczenie obowiązuje w przypadku upadków, ale też innych zdarzeń losowych – np. zatopienia telefonu w wodzie.

Odpowiednie etui

Obudowa ochronna to świetne zabezpieczenie dla smartfonów z każdej póki cenowej. Nawet niepozorna gumowa nasadka może wybawić nas z opresji. W sprzedaży znajdziemy kabury, pokrowce, futerały czy bumpery. Za szczególnie odporne uchodzą silikonowe case’y z bokami nachodzącymi na ekran. Dzięki odpowiednio dobranej ramce, telefon jest izolowany przy kontakcie z podłogą. Zakup etui to żadna filozofia – wystarczy nabyć je w sklepie z artykułami GSM. Szeroki wybór produktów oferuje m.in. sklep internetowy Pancernik.

Folia ochronna

Folia ochronna na ekran i tył smartfona stanowi alternatywę bądź uzupełnienie dla etui. Szukając folii nie warto oszczędzać. Tanie ochronki słabo zabezpieczają telefon, utrudniają korzystanie z ekranu i łatwo podlegają zarysowaniom. Za najlepsze uchodzą folie celofanowe. Miłośnicy nietypowych rozwiązań mogą zwrócić uwagę na skiny – plastikowe powłoki z ozdobnikami graficznymi, będące de facto kolorową naklejką ochronną. Skin musi być dopasowany do obudowy. W przeciwnym razie będzie prezentował się mało estetycznie.

Czy to mi się opłaci?

Jak mówi znane przysłowie – chytry dwa razy traci. Zakup telefonu to spory wydatek. Dlaczego więc nie dopłacić jeszcze trochę, by urządzenie było w pełni bezpieczne? Wybierz odpowiadającą Ci metodę ochrony smartfona, a przypadkowe upadki przestaną stanowić jakikolwiek problem. Mamy nadzieję, że zaprezentowane propozycje okażą się dla Ciebie przydatne. Na pewno nie okażesz się stratny!

śr. ocena 5 / głosów 4