Przemysłowe zastosowania hal stalowych

Hale stalowe coraz częściej zastępują tradycyjne budynki murowane ze względu na to, że ich postawienie jest dużo łatwiejsze i kosztuje o wiele mnie. Wielu przedsiębiorców decyduje się na taki rodzaj budownictwa także przez wysoką funkcjonalność niezależnie od prowadzonej branży. Hale przeważnie stawia się do przykrycia linii produkcyjnych oraz przestrzeni do składowania towarów. Mogą one być także dostosowane do kilku funkcji jednocześnie.

Hala miejscem na stanowiska produkcyjne

Każdy rodzaj przemysłu potrzebuje hal. Jednym z głównych ich zastosowań jest zadaszenie dla maszyn i taśm produkcyjnych wytwarzających przedmioty sprzedażowe danego przedsiębiorstwa. Postawienie hali o określonej wielkości pozwala przedsiębiorcy porozmieszczać maszyny według swoich potrzeb. Urządzenia wielkogabarytowe wymagają specjalnych usług transportowych. Wstawienie ich do hali jest dużo łatwiejsze niż w przypadku tradycyjnych budynków murowanych. Specjalista z firmy Struktura w Krakowie mówi:

Pracodawca musi także zadbać o komfort stanowiska pracy. Dlatego hala powinna skutecznie chronić przed zimnem, wiatrem i opadami. W przeciwnym wypadku miejsca pracy będą utrudniały efektowność.

Hala jako przestrzeń magazynowa

Wyprodukowane towary trzeba składować w miejscach, które nie będą utrudniały transportu bliskiego. Dlatego też hale stalowe bardzo często pełnią funkcje czysto magazynowe. Wstawienie odpowiednich regałów pozwala rozplanować przestrzeń. Cała konstrukcja powinna być tak wysoka, jak możliwie wysoko można składować towary. To najlepszy sposób do pełnego zagospodarowania magazynu. Przeważnie hale stalowe buduje się w układzie konstrukcyjnym blachownicowym lub kratownicowym. Różnią się one przede wszystkim ceną i walorami użytkowymi.

Inne zastosowania hal przemysłowych

Hala produkcyjna może być połączona z magazynem, biurami, pomieszczeniami socjalnymi hangarami lub innymi przestrzeniami. Wszystko zależy od tego, jakie potrzeby ma klient. Realizator projektu musi zadbać o wszelkie szczegóły i nowoczesne rozwiązania. Podstawą jest stworzenie budynku o odpowiednich parametrach izolacyjności cieplnej i akustycznej, co w wybranych strefach może być utrudnione ze względu na otwarte wejścia umożliwiające swobodne poruszani się wózkami, strefy załadunku i rozładunku. Projekt hali stalowej powinien uwzględniać takie rozwiązania logistyczne i technologiczne, które pozwolą na redukcję kosztów. Wszystko jest jednak zależne od potrzeb inwestora i wykonania realizatora.

śr. ocena 5 / głosów 5