Przemysłowe zabezpieczenia antykorozyjne

Pojawienie się rdzy nie wróży niczego dobrego. Jeśli zechcemy ją zbagatelizować, takie postępowanie szybko obróci się przeciwko nam. Okaże się, że korozja bardzo szybko się rozprzestrzenia, zajmując coraz większą powierzchnię. Nie tylko zmniejszy estetykę przedmiotu objętego rdzą, ale też spowoduje ubytki, które będą wymagać większych napraw.

Jakie preparaty wybrać?

Aby zabezpieczyć się przed rdzą, spośród dostępnych na rynku preparatów powinniśmy wybrać przemysłowe zabezpieczenia antykorozyjne, takie jak RUST STOP. Dokładnie wnika w szczelinę, pokrywając i zwilżając powierzchnię, która została skorodowana. Działa aktywnie, powodując wypychanie wody ze szczelin. W pełni zabezpiecza narażone miejsca, a do tego jest bezpieczna dla środowiska. Nie zawiera żadnych szkodliwych związków. Środek można stosować przeciwko powstałej rdzy, jak również w celu ochrony przed nią.

Gdzie można zastosować przemysłowe zabezpieczenia antykorozyjne?

Przemysłowe zabezpieczenia antykorozyjne powinniśmy stosować przede wszystkim w różnych gałęziach wytwórczości. Szczególnie pożądane są w konserwacji takich elementów jak zamki, zatrzaski czy różnego rodzaju narzędzia. Używanie takich preparatów jest również konieczne przy antykorozyjnym zabezpieczaniu pojazdów mechanicznych. Ubytki na progach czy drzwiach mogą szybko się powiększać, siejąc coraz większe spustoszenie.

W jaki sposób używać preparatów na rdzę?

Preparaty antykorozyjny RUST STOP jest bardzo łatwy w użyciu. Występuje w formie aerozolu, dlatego każdy może zastosować go samodzielnie – wyjaśnia nasz rozmówca z firmy Rust Check Sp. z o.o.  Wystarczy wykonać natrysk bezpośredni, a konserwację (jeśli nie występują żadne problemy), powtarzać co roku. Jeśli pewne elementy są bardziej narażone na korozję, możemy używać preparatu RUST STOP wedle własnego uznania. Należy go przechowywać w temperaturze niższej niż 50o Celsjusza, uważając na otwarty ogień i inne źródła ciepła. Trzeba unikać nadmiernego wdychania preparatu, a jeśli przypadkiem spryskamy nim oczy – przemyć je pod bieżącą wodą.

 

śr. ocena 5.8 / głosów 6