Propozycje noclegowe w Trójmieście

Wybierając się do Trójmiasta, trzeba z odpowiednim wyprzedzeniem zorganizować sobie nocleg. Na szczęście, zarówno w Gdańsku, jak i w Gdyni czy w Sopocie, jest mnóstwo ofert, z których z łatwością można wybrać tę odpowiednio dopasowaną do waszych potrzeb i możliwości finansowych. Przedstawiamy opcje noclegowe w Trójmieście.

Apartamenty na wynajem – luksus za rozsądną cenę

Stosunkowo nową, jednakże coraz bardziej popularną formą noclegową wybieraną przez turystów, są apartamenty na wynajem. To idealne rozwiązanie dla tych, którzy w czasie swoich wyjazdów lubią być niezależni i cenią sobie intymność. W takich apartamentach można znaleźć wszystko co potrzebne w czasie pobytu, m.in. niezbędne sprzęty, znane dobrze z własnych domów i mieszkań, jak również komfort, intymność i spokój. Trzeba jednak pamiętać, aby rezerwacje dokonywać z odpowiednim wyprzedzeniem.

Opcja tradycyjna – hotel

Noclegi w hotelu to dość kosztowna forma noclegu w Trójmieście, jednak wciąż wybierana przez rzesze turystów. Hotele mają bowiem swoje zalety, z których najważniejszymi są bogate zaplecze, pomocna obsługa oraz możliwość wykupienia posiłków.

Im lepszy hotel, tym lepsze ma zaplecze i bardziej dba o klienta. Warto pamiętać, że za jakością idzie też odpowiednio wysoka cena. Wybierając apartament na wynajem można zaoszczędzić sporą sumę – radzi ekspert reprezentujący firmę IRS Royal Apartments.

Pensjonaty – między hotelem a kwaterą

Pensjonaty to miejsca, które przypominają hotele, choć należą już do grupy kwater prywatnych. W pensjonatach można nie tylko się przespać – można również miło spędzić czas, pogawędzić z właścicielem oraz zamówić coś do jedzenia.

Kwatery prywatne – opcja budżetowa

Innym pomysłem na spędzenie urlopu w Trójmieście jest nocleg w prywatnej kwaterze. Rozwiązanie to ma swoje wady i zalety, jednak wciąż posiada wielu fanów. Dużą zaletą kwatery jest opieka gospodarza, który mieszka w tym samym budynku. Niestety, może to być również minus, szczególnie dla poszukujących niezależności i intymności

Hostele – nie tylko na studencką kieszeń

Najbardziej budżetową opcją noclegową w Trójmieście są hostele (nazywane również, nieco już archaicznie, schroniskami młodzieżowymi). W takich miejscach można wynająć łóżko w pokoju wieloosobowym, co jest zdecydowanie najtańszym rozwiązaniem z możliwych.

Dużymi zaletami hosteli są (przeważnie) dobre zaplecze dla gości, ogólnodostępna kuchnia oraz recepcja czynna często przez całą dobę. W hostelu można spotkać wielu ciekawych ludzi, w tym przede wszystkim podróżników, jednak to miejsce wybierają także młodzi turyści.

śr. ocena 5 / głosów 5