Projektowanie i szycie mundurów dla orkiestr

Przyglądając się występom orkiestry dętej łatwo zauważyć, że wszyscy jej członkowie ubrani są w przepiękne mundury z wieloma akcentami. Każda z nich wyróżnia się unikalnym strojem zgodnym z ich tradycjami. Sprawdźmy, jakie cechy posiadają mundury dla orkiestr i w jaki sposób przebiega proces ich projektowania oraz szycia.

Cechy dobrego munduru

Opracowując projekt munduru dla orkiestry należy wziąć pod uwagę kilka ważnych aspektów, wśród których najistotniejszy jest wzór oddający charakter jednostki, który powinien być unikalny oraz dobrze zharmonizowany z całą grupą. Oprócz tego ważny jest dobór tkaniny. Mundur powinien umożliwiać swobodę ruchów, dlatego jest ona wybierana nie tylko pod względem estetycznym, ale również praktycznym, tak aby strój był lekki i wytrzymały. Ważne również, żeby strój był łatwy w konserwacji.

Nie tylko dla orkiestry

Szycie mundurów to przede wszystkim pasja. Bez niej nie powstałyby wszystkie piękne kroje i emblematy, które widzimy na co dzień, np. spotykając pracowników służb mundurowych, takich jak: policja, straż pożarna, wojsko lub oglądając występy orkiestr dętych. Warto mieć na uwadze, że odbiorcami mundurów mogą być również zwykli pasjonaci lub osoby, którzy potrzebują tego typu stroju do przeprowadzenia historycznej rekonstrukcji ważnego wydarzenia.

Firma z tradycjami

Nasza firma dysponuje pracownią krawiectwa ciężkiego, lekkiego, miarowego, umundurowania historycznego, czapnictwa, haftu, grawerską i obuwniczą, dzięki czemu jesteśmy w stanie zaprojektować i uszyć mundur zarówno dla orkiestry, jak i dla policji, wojska, straży miejskiej oraz pracowników innych służb mundurowych z Polski i zza granicy – wymienia Krzysztof Kłoskowski – współzałożyciel rodzinnej Fabryki Umundurowania Braci Kłoskowskich Hero Collection, która działa nieprzerwanie od 1989 roku. Doświadczenie naszych pracowników i wykorzystanie nowoczesnych maszyn sprawia, że od wielu lat podejmujemy współpracę z dużymi klientami, którzy bardzo wysoko oceniają nasze produkty za ich trwałość, wygodę użytkowania oraz elegancki krój.

śr. ocena 5 / głosów 3