Profesjonalne wyposażenie dla gastronomii – bemary

Co jest najważniejsze w branży HoReCa? Co decyduje o zadowoleniu klienta? Ma być czysto, smacznie i wygodnie! To, że jedzenie ma być ciepłe, jest tak oczywiste, że nie dopuszczamy do siebie myśli o tym, że może być inaczej. Jak to się dzieje, że dania pozostają ciepłe przez cały dzień? Pomagają w tym bemary – profesjonalne podgrzewacze restauracyjne.

Bemary – nieoceniona pomoc dla branży HoReCa

Bez bemarów branża gastronomiczno-hotelarska miałaby bardzo pod górkę. Urządzenia te służą utrzymywaniu temperatury dań i w różnych odsłonach wspierają restauratorów już od 100 lat. Nic dziwnego, że przez ten czas wypracowano wiele form oraz sposobów działania bemarów.

W zależności od potrzeb obecnie można korzystać z bemarów-wózków lub bemarów-zbiorników, które, raz ustawione, są używane w danym miejscu. Bemar to zawsze jakaś forma dużego pojemnika na jedzenie. Jest ono tam umieszczane jako gorące i takie ma zostać. Służą temu perforacje w dnie pojemników. Przez otwory do jedzenia dostaje się para pochodząca ze zbiornika umieszczonego poniżej, w którym znajduje się doprowadzana do parowania woda.

W ten sposób dania są stale ciepłe, ale nie przypalają się. Dzięki wodzie nie dochodzi także do wysuszenia potraw. Termostaty dbają o utrzymywanie właściwej dla danego dania temperatury, którą można w dowolnej chwili zmienić. Ogrzewacze wody są najczęściej elektryczne lub gazowe.

Jedno rozwiązanie na wiele okazji

Bemary są używane praktycznie wszędzie tam, gdzie gotuje się jednorazowo duże ilości jedzenia. O ile nie jesteśmy w wykwintnej restauracji, gdzie każda porcja przygotowywana jest specjalnie dla nas, możemy być pewni, że nasze jedzenie spędziło czas w bemarze. Urządzenia te są używane na co dzień na stołówkach, w szpitalach, ośrodkach wypoczynkowych, barach, a także na weselach i innych imprezach okolicznościowych oraz podczas spotkań biznesowych z przerwą obiadową. Aby wszyscy uczestnicy mogli cieszyć się tak samo ciepłym daniem, bemary są nieodzowne. Można je nabyć np. na www.sklep.jugema.com.pl.

śr. ocena 6.7 / głosów 3