porcelana

Po czym rozpoznać dobrą hurtownię porcelany?

Klientami hurtowni porcelany są nie tylko sprzedawcy detaliczni, szukający atrakcyjnych towarów do swoich sklepów, ale również przedsiębiorcy działający w branży gastronomicznej. Restauracje i hotele potrzebują przecież dużych ilości eleganckiej zastawy stołowej, która będzie w stanie przetrwać możliwie jak najdłużej w bardzo wymagających warunkach użytkowania. Jak znaleźć rzetelnego dostawcę wysokiej jakości zastawy?

Chcąc zapewnić swoim klientom możliwie największą wygodę robienia zakupów, niektórzy hurtownicy oprócz porcelanowej zastawy posiadają w swojej ofercie również dodatkowe elementy wyposażenia kuchennego, takie jak np. zestawy sztućców. Bogata propozycja produktowa nie przesądza jednak o jakości hurtownika. Podpowiadamy, na co zwracać uwagę, szukając rzetelnego partnera do współpracy biznesowej.

Sprawdzona firma i jasne warunki współpracy

Zanim zdecydujesz się na złożenie zamówienia w konkretnej hurtowni porcelany, upewnij się co do renomy samej firmy. Informacje dotyczące prowadzonej działalności i dane kontaktowe firmy powinny być dostępne na stronie internetowej. Przedsiębiorstwa, które mogą pochwalić się nienagannym stanem prowadzonych interesów, często decydują się na udostępnienie klientom informacji o posiadanym Certyfikacie Rzetelności, który również znajdziesz na stronie www.

Kolejną ważną kwestią, zwłaszcza w przypadku prowadzenia sprzedaży wysyłkowej, jest jasne ustalenie zasad współpracy. Hurtownik powinien udostępniać potencjalnym klientom regulamin zakupów, ale oprócz formalnego dokumentu służyć radą w mniej oczywistych kwestiach (np. w sekcji FAQ na stronie).

Szczególną uwagę należy poświęcić zagadnieniom związanym z dostawą, zwłaszcza czasem kompletacji zamówień, ceną przesyłki i sposobem jej realizacji.  Kolejna ważna sprawa to reklamacje. Klient musi wiedzieć, w jaki sposób postępować w razie jakichkolwiek problemów. Niektóre hurtownie porcelany, takiej jak firma AP-POL, ubezpieczają paczki, w związku z czym mogą udzielać klientom gwarancji na przesyłkę, bez obaw o poniesienie strat.

Uznanie wśród dotychczasowych klientów

Nie bez znaczenia są oczywiście opinie klientów. Im większe doświadczenie danego hurtownika na rynku, tym więcej osób zdążyło skorzystać z jego oferty. W dzisiejszych czasach bardzo łatwo jest sprawdzić, które firmy cieszą się uznaniem swoich kontrahentów. W sieci znajdziesz rozmaite portale rankingowe, gdzie każdy może ocenić zakupy u konkretnego sprzedawcy. Na podstawie autentycznych opinii portale tego typu mogą wystawiać sprzedawcom certyfikaty, których również warto szukać.

Szeroki asortyment

Choć kwestię asortymentu pozostawiliśmy na koniec, jest ona szalenie ważna. Trudno przecież robić zakupy w hurtowni, której oferta jest uboga, przestarzała lub mało atrakcyjna z jakiegokolwiek innego powodu. Oprócz rozmaitości asortymentu, ważna jest oczywiście jego jakość. Dlatego szukając kompletów obiadowych i innych elementów zastawy stołowej musisz wiedzieć, jakiej porcelanie warto zaufać.

Bez względu na to, czy planujesz uzupełnić zapasy wyposażenia w restauracji, czy potrzebujesz zastawy do domu, koniecznie zwróć uwagę na kilku najważniejszych producentów polskiej porcelany. Przez wiele osób za najpiękniejsze uznawane są talerze i kubki z Ćmielowa, choć porcelana Chodzież w niczym im nie ustępuje. W ostatnich latach na popularności zyskuje również Lubiana, a częstym wyborem do lokali gastronomicznych są zastawy producenta Karolina.

śr. ocena 5 / głosów 1