Pionowy automat pakujący – charakterystyka

Przemysł, m.in. przemysł spożywczy, nie może się obyć bez specjalnych maszyn pakujących. To dzięki nim można stworzyć wytrzymałe opakowania, pozwalające zachować artykuły w nienaruszonym stanie, nawet po przetransportowaniu ich do docelowego miejsca. Jednym z rodzajów maszyn są maszyny pionowe. Czym się charakteryzują?

Zastosowanie pionowych maszyn pakujących

Pionowe automaty pakujące służą do pakowania produktów pylistych, a także produktów kawałkowych. Można przy ich wykorzystaniu stworzyć również opakowania do mrożonek, past czy granulatów. Wszystko dzięki innowacyjnym rozwiązaniom, które pozwalają nawet wymierzyć odpowiednią ilość wyrobu.

Zalety pionowych maszyn pakujących

Główną zaletą pionowych maszyn pakujących jest łatwość ich działania i dokładność dozowania produktów. Są wydajne, mogą wyprodukować nawet ok. 50 opakowań na minutę, w zależności od rodzaju artykułu oraz zastosowanej do pakowania folii. Torebki mogą mieć różną wielkość, dopasowanej do zapotrzebowań konkretnego przedsiębiorcy. Ponadto pionowe automaty pakujące mogą posiadać szereg udogodnień, takich jak tworzenie torebek stojących czy wyposażenie ich w specjalne, niezwykle komfortowe zapięcia strunowe. Są szczególnie cenione przez klientów, ponieważ ułatwiają korzystanie z produktów i pozwalają na ich ponowne zamknięcie oraz długotrwałe przetrzymywanie bez utraty jakości. Maszyny pionowe działają w dwóch trybach – zarówno w trybie ciągłym, jak też w trybie start/stop.

Dobór maszyny pakującej

Obok maszyn pionowych znajdują się maszyny poziome. Powinniśmy o tym pamiętać, dobierając odpowiednie urządzenie. Wybór bowiem jest podyktowany przede wszystkim przeznaczeniem urządzenia. Jeśli mamy problem z doborem sprzętu, najlepiej jest poradzić się fachowców, pracujących w firmach, takich jak firma Polpak.

śr. ocena 0 / głosów 0