Palety nietypowe. Charakterystyka

Wszyscy znają klasyczne palety, które służą do przewożenia towarów oraz dekoracji. Kiedy ładunek jest niestandardowy — delikatny, duży lub w nieregularnym kształcie – bardzo często niezbędne jest umieszczenie go na palecie nietypowej. Projektowane na specjalne zamówienie klientów i wykonywane zgodnie z wytycznymi, są gwarancją bezpiecznego transportu do miejsca docelowego.

Palety są wykorzystywane w transporcie, rozładunku, załadunku i magazynowaniu towarów. Z ich właściwości korzystają przedsiębiorstwa działające w różnych sektorach gospodarki. Każda firma logistyczna dysponuje własną gamą produktów w kilku wersjach do wyboru. Standardowe palety mają rozmiar 80×120 cm i mogą zmieścić ładunek o masie 1,5 tony. Znamy jednak niestandardowe sytuacje, w których niezbędne okazują się palety nietypowe.

Przewożenie na paletach

Palety to konstrukcje, które składają się z jednej lub dwóch płytek. Opierają się one na podpórkach, tak aby ciężar ładunku rozkładał się równomiernie. Dzięki niewielkiej wysokości wsporników podnoszenie, opuszczanie, manewrowanie oraz przewożenie towarów stają się łatwiejsze. Do ich transportowania wykorzystuje się wózki widłowe, podnośniki lub inne maszyny jezdne.

Możemy wyróżnić palety:

  • drewniane,
  • plastikowe,
  • metalowe,

Wybór konkretnego rozwiązania zależy przede wszystkim od budżetu i zapotrzebowania przedsiębiorcy. Niektóre ładunki ze względu na swoje gabaryty czy ciężar muszą być transportowane na solidnych paletach o zwiększonej wytrzymałości na obciążenia. Część z nich może być wykorzystana tylko raz, inne nadają się do użytku wielorazowego. Standardowe palety to nie jedyna kategoria produktów. W zależności od tego, jaki jest charakter załadunku, można zlecić wykonanie palety o niestandardowych wymiarach, z osprzętem pomocniczym, np. nadstawkami.

Zalety nietypowych palet drewnianych

Przewożenie na nietypowych paletach drewnianych umożliwia optymalne rozlokowanie produktów, rozłożenie ciężaru i odpowiednie zabezpieczenie ładunku na czas transportu oraz przechowywania. Skorzystanie z ułożenia towarów na drewnianych paletach nietypowych ma wiele zalet:

  • jest stosunkowo tanie,
  • jest przyjazne dla środowiska, ponieważ drewno jest w pełni biodegradowalne,
  • po wykorzystaniu, zużyte palety można przerobić na meble lub inne elementy dekoracyjne w domu czy ogrodzie, a także na papier,
  • palety odznaczają się wysoką wytrzymałością.

Zamówienie na pakowanie paczek z wykorzystaniem nietypowych palet możesz złożyć w firmie DirectChannel Packing. Specjaliści doradzą Ci wybór najlepszych rozwiązań, aby jak najlepiej zabezpieczyć i przetransportować ładunek do odbiorcy.

śr. ocena 5 / głosów 5