generator-pradotworczy

Osprzęt do generatorów prądotwórczych

Generator prądotwórczy to elektryczne bądź spalinowe urządzenie umożliwiające uzyskanie prądu m.in. podczas imprezy plenerowej lub koncertu. Agregaty służą również do generowania prądu w instytucjach oraz firmach. Aby jednak uzyskać prąd, należy pamiętać o tym, by generator prądotwórczy posiadał niezbędny osprzęt. Co jest konieczne, by agregat działał poprawnie? Jakie akcesoria się przydadzą?

Zestaw transportowy generatora prądotwórczego – dlaczego warto go mieć?

Warto podkreślić, że agregat prądotwórczy jest urządzeniem, które nie tylko zajmuje sporo miejsca, ale również jest bardzo ciężkie. Nawet najmniejsze generatory prądu (np. do użytku domowego) mogą ważyć ok. 90 kg, dlatego z pewnością zestaw transportowy będzie idealnym sposobem na szybką i łatwą zmianę lokalizacji agregatu. Podczas zakupu lub wypożyczania urządzenia warto dopytać, czy w zestawie znajduje się osprzęt taki jak koła, rączki i uchwyty. Dokonującym zakupu agregatu bez zestawu transportowego zaleca się, by już na początku rozważyli jego dokupienie. Należy pamiętać, że niezależnie od rodzaju i modelu generatora zestaw transportowy pasuje do każdego urządzenia. Właśnie dlatego też warto pomyśleć o tak uniwersalnym akcesorium i zadbać o swój kręgosłup podczas przenoszenia agregatu. Ponadto trzeba wyposażyć się również w pokrowiec ochronny na agregat, który skutecznie ochroni go przed deszczem, słońcem, śniegiem i wiatrem. Dzięki temu, że chroni również przed kurzem i brudem, znacząco wydłuża żywotność generatora.

Pozostały osprzęt do generatorów prądotwórczych – co jeszcze warto mieć?

Generator prądotwórczy to urządzenie, które wymaga dodatkowego osprzętu. Warto zdecydować się np. na system załączania rezerwy, który automatycznie kontroluje napięcie wejściowe oraz nim steruje. Ponadto dla agregatów prądotwórczych z rozruchem elektrycznym należy wybrać najwyższej jakości akumulator, który charakteryzować się będzie m.in. długą żywotnością.

Warto także wyposażyć generator w osprzęt taki jak zestaw uziemiający. Dzięki niemu w przypadku pojawienia się napięcia na metalowych elementach konstrukcji agregatu można zadbać o swoje bezpieczeństwo – podkreśla specjalista z firmy AGAR-Power z Łodzi.

Dobrze jest wyposażyć się również w niezbędne okablowanie oraz dodatkowo np. w licznik motogodzin, wyłącznik różnicowo-prądowy (idealne zabezpieczenie różnicowe), linkę rozrusznika, adapter i elastyczny wąż do spalin. Na wypadek nagłej awarii lub usterki przyda się również zestaw naprawczy. Należy jednak podkreślić, że w profesjonalnej firmie bądź wypożyczalni specjaliści z pewnością poinformują, jaki osprzęt jest konieczny do prawidłowego funkcjonowania generatora, a także co warto dokupić, by korzystanie z niego było sprawne oraz urządzenie służyło długo.

śr. ocena 5 / głosów 6