Osłona wykonana z plexi jako ochrona przed koronawirusem

Osłony z plexi – Twoja ochrona przed koronawirusem

Pojawienie się w Polsce koronawirusa sprawiło, że każdy z nas zaczął poważniej troszczyć się o własne życie i zdrowie, ściśle stosując się do różnego rodzaju zaleceń. Częste mycie rąk, używanie żelów antybakteryjnych, zakładanie rękawiczek oraz maseczek chroniących drogi oddechowe to w tym momencie obowiązujący standard. Sklepy i punkty usługowe poszły niejako o krok dalej, montując przy kasach osłony wykonane z popularnego plexi. Zapraszamy do tekstu, w którym opisywać będziemy właśnie to ostatnie rozwiązanie.

Odkąd wirus SARS-CoV-2 stał się tematem numer jeden, zdaliśmy sobie sprawę jaką wartość ma nasze własne bezpieczeństwo – w obawie przed chorobą, gdy już musimy wyjść z domu, staramy się zachowywać odpowiedni dystans. Całkiem szybko okazało się, że w walce z pandemią pomocne jest, wykorzystywane od lat w licznych branżach, szkło akrylowe zwane plexiglasem. W końcu, stanowiąc swoistą barierę ochronną miedzy sprzedawcą a klientem sprawia ono, że wybranie się na zakupy nie jest w obecnej sytuacji tak stresujące, jak mogłoby być.

Plexi – podstawowe fakty

Plexi to prawdziwie uniwersalne tworzywo, z którym wcześniej mogliśmy się spotkać nawet we własnym domu. Swoją sławę zawdzięcza głownie unikatowym cechom, które wyraźnie odróżniają go od tradycyjnego szkła, czy tego, co potocznie nazywamy plastikiem. Wytwórcy cenią ten materiał głównie ze względu na stosunkowo dużą łatwość obróbki, bowiem pod wpływem wysokiej temperatury staje się on niezwykle plastyczny, co przekłada się na formowanie z niego w zasadzie dowolnych kształtów. Nie bez znaczenia pozostaje także możliwość ponownego wykorzystania plexi, zawdzięczana zaawansowanym procesom recyclingu.

Ochrona przed wirusem

Ryzyko zarażenia drogą kropelkową spowodowało, że absolutną podstawą stało się zakrywanie okolic ust i nosa. Jest to szczególnie istotne zwłaszcza w świetle tego, iż choroba COVID-19 w początkowych stadiach może przebiegać bezobjawowo, przez co nie jesteśmy w stanie stwierdzić, czy osoba jaką widzimy jest (lub nie) nosicielem koronawirusa. Choć nic nie może nam dać stuprocentowej gwarancji bezpieczeństwa, właśnie osłony wykonane z plexi znakomicie chronią obie strony: pracowników i konsumentów. Jako że tworzywo to charakteryzuje się sporą wytrzymałością, z powodzeniem można będzie je wykorzystywać przez dłuższy czas – nawet gdy zagrożenie poważnie zmaleje, ale z pewnych przyczyn nie będziemy chcieli rezygnować z obecnego poziomu ochrony.

Wyjątkowe cechy plexisglasu

Co oczywiste, bez jakiegokolwiek uszczerbku dla całej struktury, wolno czyścić i dezynfekować powierzchnię materiału, która wciąż pozostawać będzie jednakowo przezroczysta. Warto zwrócić uwagę na jeszcze jedną właściwość opisywanego rozwiązania, a mianowicie na niebywałą wręcz lekkość, jaka pozwala konstruować z plexi wygodne przyłbice, które znakomicie sprawdzą się zwłaszcza w handlu. Sprzedawcy już teraz niezwykle chwalą sobie tego typu ochronę, co wpływa pozytywnie nie tylko na poziom bezpieczeństwa, ale także na jakość wykonywanej przez nich pracy.

Łatwość z jaką dosłownie każdy jest w stanie zamontować osłonę ze szkła organicznego, niewątpliwie zasługuje na uwagę. Rodzaj konkretnej instalacji zależy od specyfiki pomieszczenia, a także od preferencji osób decyzyjnych – warto wyróżnić panele podwieszane, a także te zwyczajnie stojące na ladzie.

Współpraca z doświadczą firmą

Faktem jest, że w ostatecznym rozrachunku zależy nam przede wszystkim na bezpieczeństwie, a te zapewni tylko produkt wysokiej jakości. Jakkolwiek naprawdę wiele firm oferuje w tym momencie bariery i przyłbice wykonane z plexi, warto na poważnie zainteresować się ofertą tylko najbardziej doświadczonych z nich. Jednym z przedsiębiorstw, które wytworami z tego tworzywa zajmowały się już wiele lat wcześniej jest APLEX, wielce ceniony przez szerokie grono dawnych i obecnych odbiorców.

śr. ocena 0 / głosów 0