mocowanie kabli

Opaski, uchwyty, zaciski. Jak trwale mocować kable?

Łączność bezprzewodowa zdobywa dzisiaj coraz to nowsze obszary działania, a ilości jej zastosowań rzeczywiście są ogromne. Myliłby się jednak ten, który by twierdził, że zmierzch telekomunikacyjnych i teleinformatycznych kabli jest już bliski. Oczywiście łączność bezprzewodowa jest niewątpliwie bardzo wygodnym rozwiązaniem, lecz nie zawsze optymalnym. Kable zawsze były, są i zawsze będą odgrywały istotną rolę w teleinformatyce i telekomunikacji.

Kable ciągle niezastąpione

Kable są niezbędne nie tylko do budowy samych urządzeń elektronicznych, lecz bardzo, ale to bardzo często do organizowania niezawodnych w działaniu i bezpiecznych sieci teleinformatycznych i telekomunikacyjnych. Kto miał okazję zaglądać do wnętrza komputera, telewizora czy radioodbiornika, ten przekonał się z pewnością, że jest tam sporo różnego rodzaju kabli. Byłoby z pewnością wielce nierozsądne i nieracjonalne w obudowie takiego urządzenia umieszczanie mnóstwa różnego rodzaju bezprzewodowych przekaźników i odbiorników. Z kolei konstruowanie kablowych sieci w wielu sytuacjach niesie nieocenione wręcz korzyści; chodzi tu głównie o wysoką jakość przesyłanego sygnału oraz o bezpieczeństwo danych. Wiedząc więc, że teleinformatyczne i telekomunikacyjne kable będą zawsze nam potrzebne, zastanówmy się nad sposobami ich przytwierdzania, mocowania czy zawieszania i ogólnie nad ich porządkowaniem. O pomoc w zaznajomieniu się z tymi problemami zwróciliśmy się do specjalistów z firmy Novisat z Wrocławia.

Zastosowanie akcesoriów do mocowania kabli teletechnicznych

Wiemy, że samo przeciągnięcie pomiędzy poszczególnymi urządzeniami łączących je kabli to nie wszystko. Muszą one być odpowiednio zabezpieczone, tak aby nie zwisały nam gdzieś luźno nad głowami, by nie tworzyły jakiejś bezładnej plątaniny wokół nas lub we wnętrzach poszczególnych urządzeń, no i by ich połączenie były niezawodne i trwałe. Chroniąc się przed takimi niepożądanymi sytuacjami związanymi z kablami telewizyjnymi, komputerowymi, radiowymi czy telefonicznymi oraz z przewodami montażowymi stosujemy specjalne akcesoria, wśród których możemy przede wszystkim wymienić różne opaski, uchwyty, zaciski i taśmy izolacyjne. Trwałe mocowanie kabli do ścian możemy wykonać przy użyciu np. uchwytów typu FLOP. Poszczególne kable możemy porządkować poprzez połączenie ich w pęczki odpowiednimi opaskami. Do mocowania kabli z urządzeniami lub z innymi kablami posłużą nam odpowiednie zaciski, mocowane do końcówek przewodów specjalnymi zaciskaczami.

Ochranianie odsłoniętych przewodów umożliwi nam taśma izolacyjna PVC, która może posłużyć także do doraźnego mocowania kabli.

śr. ocena 0 / głosów 0