sklep polski za granica otwarcie

O co należy zadbać otwierając polski sklep za granicą?

Wielu Polaków mieszkających poza granicami państwa tęskni za rodzimymi produktami, zwłaszcza za daniami regionalnymi. Okazuje się, że polskie produkty, a w szczególności słodycze i tradycyjne potrawy, takie jak pierogi, cieszą się również ogromną popularnością wśród obcokrajowców. Niemniej jednak otwierając sklep z polskimi produktami za granicą, przede wszystkim należy zwrócić uwagę na to, aby wyróżniał się on na konkurencyjnym rynku. Sprawdź, o co należy zadbać, otwierając polski sklep za granicą.

O co należy zadbać otwierając polski sklep za granicą?

Jedną z najważniejszych decyzji podczas otwierania polskiego sklepu za granicą jest jego odpowiednie zaopatrzenie.

Sklep z polskimi produktami przede wszystkim powinien wyróżniać się szerokim asortymentem.

– mówi przedstawiciel MTD ze Szczecina, dostawca polskich produktów za granicę.

Polacy najczęściej tęsknią za tym, co tradycyjne, dlatego też w każdym polskim sklepie powinny być dostępne pierogi ruskie, z mięsem czy z kapustą, które coraz większą popularność zdobywają również wśród osób z różnych miejsc Europy. Warto również zaopatrzyć sklep w tradycyjne polskie dania, takie jak krokiety, gołąbki i uwielbiane kluski śląskie, a także ciekawym pomysłem będzie oferta tradycyjnych wędlin i naturalnego pieczywa.

Dużą popularnością za granicą cieszą się również polskie słodycze, takie jak sławne Prince Polo, którego smak doceniają zarówno rodowici Polacy, jak i mieszkańcy Czech, Ukrainy, Łotwy i Węgrzech. Co więcej, wiele osób w dzisiejszych czasach przykłada większą uwagę do zdrowego odżywiania, dlatego też polski sklep za granicą powinien posiadać w swoim asortymencie produkty o prostym składzie lub te przeznaczone dla osób spożywających produkty np. bezglutenowe.

Jak wybrać dostawcę polskich produktów za granicę?

O sukcesie polskiego sklepu za granicą przede wszystkim należy wybór sprawdzonego dostawcy polskich produktów. Mianowicie warto postawić na profesjonalnych dostawców, którzy specjalizują się w tego typu usługach, aby mieć pewność, że dostarczone artykuły spożywcze będą nie tylko oryginalne, ale i świeże. Niektórzy dostawcy polskich produktów realizują zaopatrzenie na terenie Belgii, Holandii i Niemiec nawet do 2 razy w tygodniu, dzięki czemu klienci nie będą musieli czekać na dostępność produktu, który szybko się wyprzedał, a tym samym chętniej odwiedzą konkretny sklep. Niemniej jednak przy wyborze dostawcy bardzo istotną kwestią jest również transport żywności. Przede wszystkim dostawa powinna być realizowana ze specjalnie przystosowanymi samochodami izotermicznymi i chłodniczymi, które zapewniają optymalną temperaturę do bezpiecznego przewożenia określonych produktów spożywczych. Co więcej, istotne jest także odpowiednie zabezpieczenie transportowanych artykułów, takich jak polskie słodycze czy polskie alkohole przed uszkodzeniami mechanicznymi, a także przez niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi, które mogłyby wpłynąć na zmniejszenie ich jakości i walorów smakowych.

śr. ocena 5 / głosów 3