Nowe inwestycje mieszkaniowe w Kielcach

Szukasz nowego mieszkania w Kielcach? Interesuje Cię kupno lokalu z rynku pierwotnego? W trakcie poszukiwań z pewnością natrafisz na różne oferty. Pojawia się jednak pytanie, czy znajdzie się pośród nich taka, która Cię zainteresuje? W naszym artykule podpowiadamy, na jakie nowe inwestycje mieszkaniowe w Kielcach warto zwrócić uwagę. Zapraszamy do lektury!

Kielce – miasto z przyszłością

Kielce, stolica województwa świętokrzyskiego, to miasto, które stale się rozwija. Obecnie mieszka w nim około 200 000 osób. Łączy ono w sobie tradycję oraz historię ze współczesnością. Nie brakuje w nim również i terenów zielonych. Osiedla, a wśród nich nowe inwestycje mieszkaniowe, zlokalizowane są dogodnie wokół centralnej części miasta, osiedla domów jednorodzinnych zaś leżą na jego przedmieściach. Dlaczego akurat tutaj warto zamieszkać?

Rozwój Kielc znajduje swój obraz w stałej rozbudowie infrastruktury społecznej. Znajdziemy w nich więc kilka galerii handlowych oraz bogate zaplecze oświatowe, kulturalne oraz medyczne. Działa tu wiele szkół wyższych, kin oraz szpitali. Miasto dba także o kondycję swoich mieszkańców, oferta sportowa dedykowana kielczanom również jest bogata.

Rozwiązania komunikacyjne w Kielcach są stale ulepszane. Obecnie funkcjonuje w mieście 70 linii autobusowych. Ponadto kursują liczne pociągi, autobusy PKS oraz połączenia prywatne. Na terenie Kielc przecinają się także drogi krajowe nr 73 i 74, a przez zachodnią część miasta przebiega trasa europejska E77, której częścią jest z kolei droga ekspresowa S7, łącząca Kielce z aglomeracją krakowską, warszawską oraz gdańską.

Na jakie nowe inwestycje mieszkaniowe w Kielcach warto zwrócić uwagę?

Lokalizacja w Kielcach, którą zdecydowanie warto rozważyć podczas poszukiwań nowego mieszkania, to powstająca właśnie inwestycja Chodkiewicza 5. Składa się ona z dwóch segmentów – A i B i znajduje się w odległości niespełna 1,5 km od centrum miasta. Dogodne położenie budynków to nie jedyna zaleta tej inwestycji.

Budynki powstają przy wykorzystaniu nowoczesnych technologii. Ich bryła jest zwarta, a dach pokryty dachówką, stromy i dwuspadowy z naczółkami. Na elewacjach wschodniej i zachodniej znajdują się atmosferyczne lukarny z dachami stromymi dwuspadowymi. W budynkach oczywiście znajdują się windy.

Inwestycja Chodkiewicza 5 to kameralne i jednocześnie komfortowe budynki, w których powstaje 14 nowych mieszkań. Budynek posiada 4 kondygnacje naziemne wraz z parterem bez kondygnacji podziemnych. Na parterze inwestycji przewidziano sześć lokali usługowych. Istnieje jednak możliwość zamiany ich na mieszkania. Na pierwszym oraz drugim piętrze znajdować się będzie sześć lokali mieszkalnych, na trzecim piętrze zaś dwa. W piwnicach budynku przewidziano miejsca postojowe dla 20 pojazdów. Przewidziane są oczywiście także miejsca naziemne.

W tak zlokalizowanej inwestycji swój nowy dom znaleźć mogą zarówno rodziny z dziećmi, jak i single. Do wyboru są bowiem różne metraże. Bliska odległość do centrum zapewnia zaś realizację wszystkich najważniejszych potrzeb swoich przyszłych mieszkańców.

śr. ocena 5 / głosów 4