Najlepsza flota samochodowa do przeprowadzek

Prowadzenie firmy przeprowadzkowej to nie lada wyzwanie, jako że nie wiąże się ono jedynie z przewozem mebli z punktu A do B. Jest to szereg innych dodatkowych usług jak chociażby pakowanie, zapewnienie kartonów, folii, taśmy itd., odpowiednie zabezpieczenie i wiele innych. To właśnie te dodatkowe usługi i odpowiednia flota stanowią o tym, czy dana firma jest dobra.

Samochody

Idealna firma do wykonania przeprowadzki, oprócz usług dodatkowych musi mieć oczywiście to, co jest w tej czynności najważniejsze – czyli samochody. Pojazdy takiej firmy muszą być nie tylko niezawodne, ale też powinny odpowiadać różnym typom klientów i oczekiwaniom. Będą to oczywiście samochody ciężarowe i dostawcze – ale muszą też mieć dodatkowe wyposażenie w postaci specjalnych uchwytów i łuków, które za pomocą taśmy zabezpieczają przewożony towar. Klient nie musi i zazwyczaj nawet nie chce znać ich szczegółów technicznych, interesuje go tak naprawdę jedynie skuteczność i wygoda. Bagażnik takiego auta powinien mieć przynajmniej 6 metrów sześciennych – pozwoli nam on przewieźć meble i przedmioty z mieszkania o wielkości ok. 40-50 m2, i to przy dwóch kursach. Jest to więc naprawdę absolutne minimum.

Obsługa przeprowadzki

Jednak przeprowadzka nie polega wyłącznie na przewiezieniu przedmiotów z punktu A do punktu B. Liczy się też obsługa samej przeprowadzki – a nierzadko to ona, a nie samochód, decyduje o jej spokojnym przebiegu. Jeśli przeprowadzki są małe, to klient często w niej towarzyszy – jednak gdy przeprowadza się firma lub przedmiotów jest bardzo dużo, zapewne będzie trzeba podpisać dokumentację przewożonych przedmiotów i ich odbioru. Duzi klienci często żądają również ubezpieczenie przewozu, dlatego należy okazać im polisę OC przewoźnika drogowego. Na koniec należy wspomnieć o sprawie, która tylko z pozoru nie ma znaczenia – czyli personel. Nie sztuką jest tak po prostu wyładować mebel, przenosząc go rękoma – taki pracownik będzie pracował wolno, niewydajnie a ryzyko upuszczenia będzie większe. Należy zadbać o to, aby cięższe meble, maszyny lub przedmioty były przewożone na wózkach lub przynajmniej przy użyciu pasów, które pracownik może założyć na plecy. Dlatego warto oglądać się za sprawdzonymi firmami przeprowadzkowymi, jak np. Wojtal Trans.

śr. ocena 5 / głosów 2