akcesoria do agregatow

Najczęściej stosowane typy akcesoriów do agregatów

Przemyślany dobór profesjonalnego osprzętu pozwoli na zdecydowane zwiększenie szybkości pracy i znaczące zoptymalizowanie wydajności użytego materiału. Wpłynie także na podniesienie komfortu i bezpieczeństwa pracowników. Przybory takie, jak: Pistolety natryskowe, dysze odwracalne, przedłużki i filtry oraz węże malarskie czy szpachlarskie a także specjalne rękawy ochronne do węży, dobrane umiejętnie, znacząco poprawią efektywność pracy.

Kupując specjalistyczne oprzyrządowanie do agregatów należy zatroszczyć się o jego jakość.  Tylko certyfikowane i dedykowane wyroby sprawdzonych firm, zagwarantują użytkowanie, bez przykrych niespodzianek – Przestrzega serwisant szczecińskiej firmy oferującej sprzedaż elektronarzędzi.

Pistolety natryskowe

Standardowe modele ułatwiają wielogodzinną pracę.  Są ergonomiczne, niekłopotliwe w naprawie, dzięki dedykowanym systemom naprawczym.  Wyróżnić należy modele wzmocnione, przeznaczone do natryskiwania produktów ciężkich, jak gęste farby czy szpachle.  Taki rodzaj pistoletów natryskowych zaopatrzony jest w poszerzony lub składający się z dwóch otworów dyfuzor, ułatwiający równomierną aplikację.

Dysze

  • Trade Tip – Podstawowy rodzaj dyszy.
  • 2 Speed Tip – Czyli dysza podwójna, z dwoma otworami o różnych średnicach i odmiennych kątach natrysku.  Umożliwia malowanie wąskim lub szerokim strumieniem bez konieczności zmieniania dyszy.
  • Fine Finish– To połączenie dwóch dysz w jednej.  Jest niezastąpiona do czystych powłok nawierzchniowych, uretanów, lakierów czy bejc oraz wszelkich barwników i pigmentów.
  • Line Finish – Dedykowana do malowanek drogowych. Dzięki odpowiedniemu wyprofilowaniu umożliwia precyzyjne malowanie prostych pasów, bez rozpryskiwania farby po bokach.
  • Wide Finish – Przeznaczona do pracy przy dużych projektach.  Daje możliwość uzyskania ponad półmetrowego pasa pomalowanej powierzchni, za pomocą jednego ruchu narzędzia.

Filtry

Filtry paluszkowe do dysz, filtry do pomp, filtry układu ssącego – Umożliwiają pracę bez przestojów, spowodowanych osadzaniem się zanieczyszczeń.

Przedłużki

Zastosowanie odpowiednich przedłużek pozwoli zapomnieć o konieczności wspinania się na drabinę i umożliwi bezproblemowy dostęp do wysokich sufitów.

Węże malarskie i szpachlarskie

Wykonane z certyfikowanych materiałów gwarantują swobodny przepływ aplikowanego materiału.

Dodatkowo, użycie polipropylenowych rękawów ochronnych na węże ciśnieniowe skutecznie ochroni przed zabrudzeniem ich farbą – Rekomenduje specjalista serwisowy ze szczecińskiej firmy Pagat.

Dodatki do konserwacji agregatów

Kompletując potrzebne narzędzia do pracy warto pamiętać o dodatkach ułatwiających konserwację całego instrumentarium.  Wskazane jest wyposażenie się w oleje smarujące do agregatów, zabezpieczające tłok agregatu przed osadzaniem się i zasychaniem zanieczyszczeń.  Z kolei w dbałości o czystość dysz agregatów należy uzbroić się w odpowiednie czyszczaki do dysz, albo ułatwić sobie życie stosując dedykowane środki czyszczące typu Tip Clean.

śr. ocena 5 / głosów 5