jonizator wody

Na jakie elementy zwracać uwagę, wybierając jonizator wody?

Zainteresowanie wodą alkaliczną rośnie w błyskawicznym tempie, ponieważ dbamy o siebie coraz bardziej świadomie. Trudno wyobrazić sobie bardziej naturalne wspomaganie organizmu niż za pomocą dobrej jakości wody. Zakup dobrego jonizatora to inwestycja w zdrowie na lata. Czym kierować się wybierając odpowiednie dla nas urządzenie i jakie elementy jonizatora są najważniejsze?

Jonizatory mobilne i stacjonarne

Po pierwsze zastanówmy się, czy chcemy mieć jonizator domowy, czy generator wody alkalicznej, który zawsze będziemy mogli mieć pod ręką. Jonizatory stacjonarne mają większą wydajność, na przykład popularny model Cristalle Redox generuje aż 1,5 litra wody alkalicznej w minutę. Możemy więc cieszyć się zdrową wodą nie tylko do bezpośredniego spożywania, ale także do gotowania i płukania produktów spożywczych. Urządzenia te mają różne formy i kształty, od takich, które przypominają zwykły czajnik elektryczny po większe, które przypominają podgrzewacze do wody, które montuje się przy umywalkach. Jonizatory mobilne wyglądają jak designerskie termosy, które można zabrać ze sobą do pracy lub w podróż. Alternatywą dla jonizatorów są tak zwane Water Stick’s, generatory aktywnego wodoru. Zmniejszają ORP wody i podwyższają jej pH, jednak nie są tak skuteczne, jak jonizatory. Zalecane są raczej do podtrzymywania właściwości wody alkalicznej przygotowanej w jonizatorze, kiedy chcemy zabrać ją ze sobą w butelce.

Nanofiltracja a odwrócona osmoza

Popularne w naszym kraju urządzenia, które wykorzystują proces odwróconej osmozy, powodują rozdział wody na poziomie molekularnym. Woda jest wstępnie uzdatniana, a następnie trafia na membranę. Woda czysta zostaje skierowana na kolejne etapy filtracji, a pozostała jej część kierowana jest do odpływu. Woda czysta staje się całkowicie zdemineralizowana. Tego typu woda nie nadaje się do jonizacji, ponieważ nie zawiera żadnych związków mineralnych. Nanofiltracja, znacznie nowocześniejsza technika, wykorzystuje proces dyfuzji. Jonizatory. Nanofiltracja oczyszcza wodę, ale nie pozbawia jej związków mineralnych, które są wartościowe dla naszego organizmu. Membrany stosowane w takich urządzeniach usuwają z wody metale ciężkie, azotany, węglan wapnia oraz wszelkie mikrozanieczyszczenia. Więcej na temat wyboru jonizatorów wody przeczytamy na blogu stworzonym przez prawdziwych profesjonalistów: tutaj.

Filtry i akcesoria

Wybierając jonizator, zwróćmy także uwagę na to, co jaki czas będziemy musieli wymieniać filtry, wkłady i inne elementy urządzenia. Powinniśmy dokonywać zakupów tylko w profesjonalnych sklepach, które posiadają w swojej ofercie akcesoria potrzebne do prawidłowego funkcjonowania jonizatorów. Unikajmy przypadkowych ofert w serwisach ogłoszeniowych, ponieważ możemy trafić na podróbki lub jonizatory, które posłużą nam tylko przez kilka miesięcy, a później staną się bezużyteczne, bo nie znajdziemy do nich potrzebnych elementów do wymiany.

śr. ocena 4.8 / głosów 4