narożnik do pokoju

Na co zwrócić uwagę, wybierając narożnik do pokoju?

Narożnik to popularne rozwiązanie do pokoju gościnnego, które pozwala na optymalne zagospodarowanie dostępnego w salonie miejsca, tworząc przytulną, wygodną i funkcjonalną przestrzeń do spędzania czasu z bliskimi. Dodatkowo odpowiednio dobrany zestaw wypoczynkowy może stać się prawdziwą ozdobą wnętrza. Jakimi kryteriami należy się kierować przy wyborze narożnika, aby zakup ten okazał się w pełni satysfakcjonujący?

Po pierwsze: rozmiar

Oczywistym czynnikiem determinującym wybór każdego mebla jest wielkość danego wnętrza i dostępna tam powierzchnia. Nie inaczej jest w przypadku narożników, które z uwagi na swoje dość znacznie gabaryty i specyficzny kształt wymagają dobrego zaplanowania przestrzeni. Tego typu mebel musi z jednej strony mieścić się w pomieszczeniu, a z drugiej zapewniać dostateczną ilość miejsca do siedzenia, a nieraz również spania. Dlatego przed zakupem należy koniecznie wymierzyć pomieszczenie, sprawdzając głębokość, wysokość i szerokość wybranego narożnika, również po jego rozłożeniu. Warto zadbać o to, aby mebel nie zdominował całego pomieszczenia i nie zaburzał komunikacji. Jeśli chcemy na kanapie delektować się ulubioną kawą czy nawet spożywać posiłki, to powinniśmy zostawić wystarczająco dużo miejsca na stolik i przejście pomiędzy meblami. Ponadto warto pamiętać o zachowaniu odpowiedniej odległości od telewizora, przy czym zależy ona od wielkości ekranu.

Po drugie: styl

Z racji swoich gabarytów, narożnik stanowi istotny element aranżacji wnętrza, dlatego musi  pasować do jego wystroju. Możliwości wyboru są tu ogromne i wiele zależy od tego, jaki efekt chcemy uzyskać. Narożnik może odróżniać się kolorystycznie od reszty wyposażenia, stanowiąc główny akcent wystroju. Możemy też zdecydować się na bezpieczniejszą opcję, czyli narożnik w neutralnym kolorze, np. beżowym lub szarym. Takie eleganckie narożniki do salonu to dobre rozwiązanie, jeśli w przyszłości planujemy zmianę aranżacji. Tego typu meble znakomicie sprawdzą się bowiem zarówno w nowoczesnym, jak i klasycznym wnętrzu.

Co jeszcze?

Narożnik w salonie musi dobrze się prezentować, ale powinien być przede wszystkim praktyczny. Dlatego też przy zakupie tego mebla warto zwrócić szczególną uwagę na jego wykonanie, materiały i rozwiązania technologiczne. Przykładowo w sklepie internetowym Kupujemy Meble dostępne są komplety wypoczynkowe na stelażu drewnianym, ze sprężynami falistymi i typu bonell w siedziskach oraz ze specjalną pianką w oparciu. Jeśli kanapa w salonie ma służyć również do spania, narożnik powinien być rozkładany, a dodatkowo wyposażony w pojemnik do przechowywania pościeli. Maksymalny komfort użytkowania kanapy zapewnią natomiast regulowane zagłówki i podłokietniki. Tak pieczołowicie dobrany element wyposażenia pozwoli stworzyć wymarzony pokój gościnny.

śr. ocena 0 / głosów 0