wynajem-autokaru

Na co zwracać uwagę, wynajmując autokar?

Wynajem autokaru wciąż pozostaje popularnym sposobem transportu na długich trasach. Autokary pozwalają dotrzeć do celu bezpiecznie, w komfortowych warunkach, a przy okazji zobaczyć nieco świata. Ponieważ jednak droga na ogół jest długa, trzeba być ostrożnym przy wyborze firmy i samego pojazdu. Na co należy zwrócić uwagę podczas wynajmowania autokaru?

Co powinno się znaleźć w komfortowym i wygodnym autokarze?

To, co szczególnie interesuje uczestników wyjazdu, to standard wyposażenia, z którego będą mogli korzystać w drodze. Im dłuższy dystans do pokonania, tym większe ma to znaczenie. O tym, co można znaleźć w nowoczesnych autokarach, opowiada ekspert – przedstawiciel firmy Emka Trans oferującej wynajem tych pojazdów:

W naszej flocie nie ma autokarów starszych niż dwa lata. Mieszczą od 49 do 69 pasażerów. W każdym pojeździe znajdują się takie udogodnienia, jak: dwa monitory i odtwarzacz DVD, Wi-Fi na życzenie klienta, barek, lodówka, nie wspominając o tak oczywistym wyposażeniu, jak: toaleta, nagłośnienie, klimatyzacja czy wygodne fotele, pomiędzy którymi jest dużo miejsca na nogi.  

Takim autokarem można wyruszać w daleką drogę bez obaw o dyskomfort, niewygodę czy nudę. Gdy podróż jest długa, warto wykorzystać ją dobrze. W autokarze wyposażonym w Wi-Fi czy DVD można zrelaksować się albo pracować bez przeszkód – w zależności od potrzeb.

Bezpieczeństwo podróży wynajmowanym autokarem

Przewóz osób wymaga szczególnego podejścia do bezpieczeństwa. Dobre firmy oferujące wynajem autokarów poświęcają temu zagadnieniu dużo uwagi. Uwidacznia się to zarówno w wyposażeniu pojazdu, jak i jego utrzymaniu. Im więcej systemów bezpieczeństwa, tym lepiej. W autokarach nie powinno więc zabraknąć: ABS, GPS,  ASR, pasów bezpieczeństwa. Oczywista oczywistość – pojazdy muszą być sprawne technicznie!

Za bezpieczeństwo odpowiada też w dużej mierze kierowca. Jego umiejętności, wiedza i doświadczenie, a także znajomość trasy oraz pojazdu pozwolą dotrzeć do celu o wyznaczonym czasie i bez żadnych komplikacji.

Komfortowe warunki podróży to nie tylko dobry autokar!

Na komfort podróży wpływ ma nie tylko wyposażenie autokarów, ale też atmosfera, jaką stwarza przewoźnik. Dobra firma wynajmująca autokary dba o to, aby zatrudniani kierowcy nie ustawali w doskonaleniu się w zawodzie. Podróż przebiegnie sprawniej i przyjemniej, gdy za przejazd będzie odpowiadała osoba nie tylko kompetentna, ale też życzliwa, kulturalna i doświadczona. Znajomość języków obcych powinna być standardem podczas przejazdów międzynarodowych.

Wybierając firmę wynajmującą autokar i sam pojazd, nie należy więc pomijać kierowcy. Warto dopytać o jego doświadczenie, uprawnienia i najczęściej przemierzane przez niego trasy.

śr. ocena 5 / głosów 5