Miksery wykorzystywane w rolnictwie

Prowadzenie gospodarstwa rolnego często wiąże się z koniecznością wykonania większych lub mniejszych prac budowlanych, przy których potrzeba będzie większa ilość betonu. Choć duże ilości tego materiału można łatwo zamówić z wytwórni, to w wielu przypadkach nie będzie to opłacalne, jeżeli zapotrzebowanie okaże się niskie. Posiadając własną betoniarkę, bez przeszkód można przygotować beton C8/10 czy C12/15 samodzielnie.

Dlaczego betoniarki mogą się okazać przydatne?

Beton jest podstawowym materiałem budowlanym. Wyróżnia się wysoką odpornością na ściskanie, znikomą nasiąkliwością i mało kłopotliwą obróbką, a także tym, że stosunkowo łatwo można go przygotować we własnym zakresie, łącząc ze sobą w odpowiednich proporcjach cement, kruszywo w postaci mieszanki żwiru i piachu oraz wodę. Korzystając z mixera do rozrabiania zapraw będzie to proste, ponieważ urządzenia tego rodzaju nadają się do przygotowywania większych ilości materiału, a za sprawą swej budowy są w stanie dokładnie rozprowadzić wszystkie składniki. Liczba prac remontowo-budowlanych, przy których własna betoniarka okaże się przydatna, jest ogromna. W grę wchodzi m.in. utwardzanie nawierzchni, wykonywanie podjazdów do budynków, naprawa posadzek w pomieszczeniach gospodarczych, stawianie ogrodzeń albo wylewanie fundamentów pod różne instalacje, zbiorniki bądź urządzenia.

Rodzaje mixerów FK MACHINERY

Szeroki wybór betoniarek można znaleźć w ofercie renomowanego producenta maszyn rolniczych sprzedawanych pod marką FK MACHINERY, firmy Kołaszewski Sp. z o.o. W portfolio produktów znajdują się mixery o różnych pojemnościach i parametrach roboczych. Dostępne są mixery serii 600,800 oraz 1200 z różnymi wersjami napędów i oprzyrządowaniem dodatkowym. Urządzenia dają możliwość podwieszenia na TUZ kategorii II, a także transportowania ładowarką teleskopową z użyciem wideł. Wśród betoniarek można znaleźć mixery UBCM600/800/1200 z napędem przekazywanym przez WOM ciągnika, UBCH600/800/1200 zasilane z układu hydraulicznego ciągnika albo niezależnego agregatu hydraulicznego, a także UBCE600/800/1200 z napędem elektrycznym oraz możliwością ustawienia na statywie. Produkowana jest także wersja UBCEN600/800/1200 z silnikiem elektrycznym i o obniżonej konstrukcji. W maszynach serii 1200 montowane są standardowo dwie wylewki ułatwiające opróżnianie zbiornika z mieszanki. Wśród opcji znajduje się podłączenie urządzenia samozaładowczego w postaci szufli z siłownikami hydraulicznymi, dodatkowych wylewek, także ze sterowaniem hydraulicznym oraz o wydłużonym zasięgu.

śr. ocena 0 / głosów 0