Metody nabycia tanich biletów lotniczych

Internet pełen jest opowieści o tym, jak ktoś poleciał na wakacje za granicę, na drugi koniec świata i zapłacił przysłowiową złotówkę za przelot „okazję”. Czy to faktycznie jest możliwe? Czy liniom się to opłaca? Czy dzięki cierpliwości i umiejętności wyszukiwania korzystnych lotów można oszczędzić aż tyle? Jakie są metody nabycia tanich biletów lotniczych?

Znalezienie lotu za przysłowiową złotówkę nie jest już takie proste, ale oszczędność od kilkudziesięciu do kilkuset złotych jest jak najbardziej możliwa. By z niej skorzystać, warto pamiętać o kilku zasadach. Najważniejsza z nich, to planowanie podróży minimum kilka miesięcy wcześniej. Opowieści o fartownym last minute bywają prawdziwe, zastanówmy się jednak, czy chcemy czekać do ostatniej chwili, nie wiedzieć kiedy i gdzie polecimy. Taki styl podróżowania sprawdzi się w czasach studenckich, gdy wakacje są długie.

Natomiast jeśli dni urlopu są ściśle policzone, a w podróż wybieramy się z małymi dziećmi, zastanówmy się, czy taka oszczędność nam się opłaci, czy nie będzie nas to kosztować zbyt wiele nerwów – doradza specjalista z firmy CST Lotnicze.

Jak szukać tanich biletów

W znalezieniu tanich lotów pomogą nam:

  • wyszukiwarki lotów
  • otrzymywanie newsletterów od różnych przewoźników
  • korzystanie z promocji sezonowych

Warto korzystać z różnych możliwości, nie ma jednej zasady, np. że bilety są tańsze u przewoźnika, w biurze podróży czy w wyszukiwarce. Zwykle droższe są zaraz po pojawieniu się, później tanieją i znów drożeją, gdy termin wylotu jest krótki. Droższe są przed świętami, weekendami, w korzystnych godzinach – rano i po południu. Często taniej jest podróżować w środku tygodnia,  w środku dnia bądź na noc albo wylatując z rzadziej uczęszczanego, odległego lotniska. Orientowanie się w tym wszystkim wymaga czasu i cierpliwości, dlatego czasem warto skorzystać z usług specjalistycznych firm rezerwujących najtańsze bilety. W firmie CST lotnicze wykwalifikowani pracownicy zajmują się organizacją zarówno  podróży prywatnych, jak i służbowych.

Na co uważać

Wybierając lot z mniej uczęszczanego lotniska sprawdźmy, jak z niego dojechać, by się nie okazało, że przejazd z lotniska do miejsca docelowego kosztuje więcej niż bezpośredni przelot. Podobnie z nietypowymi godzinami połączeń i przesiadkami – upewnijmy się, ile i w jakich warunkach będziemy czekać. Sprawdźmy koniecznie, czy tani bilet nie zawiera dodatkowych opłat np. dotyczących bagażu. Jeśli jesteśmy gotowi znieść odrobinę niewygód, naprawdę można sporo oszczędzić.

śr. ocena 5 / głosów 6