Maszynownia? Jakie urządzenia znajdują się w hali do pakowania?

Hala do pakowania stanowi serce, każdego przedsiębiorstwa produkcyjnego, niezależnie od profilu jego działalności. To w niej odbywają się wszystkie procesy przygotowujące produkt do sprzedaży i transportu. Dużą rolę odgrywają urządzenia pakujące, które umożliwiają właściwe zabezpieczenie różnego rodzaju towarów.

Maszyny pakujące, paskarki

Obecnie na rynku dostępna jest cała masa różnych urządzeń i maszyn, które usprawniają proces pakowania oraz produkcji. Maszyny do pakowania przy użyciu foli termokurczliwej, próżniowej są stosowane w przedsiębiorstwach, gdzie określone właściwości towaru (nieregularny kształt przedmiotów) wymagają szczególnego, niestandardowego zapakowania. Paskarki, a więc urządzenia służące do spinania oraz opasywania ładunków paletowych, dają większe możliwości zabezpieczenia ich na czas składowania czy transportu. Natomiast etykieciarki pozwalają na szybkie etykietowanie pustych pojemników metalowych, z PCV czy butelek.

Owijarki palet

Owijarki do palet są idealne do szybkiego oraz dokładnego zapakowania folią stretch towarów składowanych na danych paletach – dowiadujemy się w firmie VIPAK z Jarocina.

Sprawdzają się idealnie w przedsiębiorstwach, gdzie wymagana jest duża wydajność przy niskich nakładach pracy. Na rynku dostępne są urządzenia, które różnią się między sobą zakresem zastosowania oraz typem. Owijarka może pracować w niskich temperaturach, a może również być wyposażona w specjalne narzędzia pozwalające na zakładanie oraz odciąganie foli. Rozciąganie folii pozwala na znaczne zmniejszenie zużycia folii w porównaniu ze standardowym owijaniem ręcznym. Dzięki owijarce sam proces zawijania trwa znacznie krócej niż owijanie ręczne. Dodatkowo palety owijane mechanicznie są bardziej zestandaryzowane, co znacznie zwiększa bezpieczeństwo podczas składowania oraz transportu.

Paletyzatory, depaletyzatory

Paletyzator umożliwia paletyzację towarów oraz pozwala na umieszczenie ich warstw na danej palecie. To urządzenie jest stosowane zarówno do kartonów, skrzyń, karnistrów, pakietów z folii obkurczającej, jak i do toreb o różnych wymiarach. Można wyróżnić kilka rodzajów paletyzatorów. Niskopoziomowe posiadają paletę stacjonarną, która znajduje się na stałe w obszarze załadunku, podczas umieszczania produktów oraz tworzenia warstw. Paletyzatory wysokopoziomowe pozwalają na regulowanie wysokości palety. Depaletyzatory natomiast pozwalają na podnoszenie oraz pobieranie całych palet produktów o różnych wielkościach. Urządzenie składa się z transportera palet, podnośnika, układu spychającego towary oraz transportera opakowań.

śr. ocena 0 / głosów 0