Łazienkowy blat z betonu. Dlaczego warto?

Beton przeżywa obecnie swój złoty wiek. Idealnie wpasowuje się w bardzo modny ostatnio trend wystrojów w stylu minimalistycznym lub industrialnym, a także jako detal dodający charakteru i będący mrugnięciem okiem w bardziej klasycznych stylach aranżacji. W aranżacji wnętrz stanowi fantastyczny kontrast dla ciepłej drewnianej podłogi czy rustykalnych mebli.

Bardzo stylowo wyglądają betonowe podłogi, czy ściany z betonu lub betonowych płyt. Materiał ten można stosować w kuchni, salonie, sypialni, ale my dziś chcielibyśmy się przyjrzeć bardziej szczegółowo jego użyciu w łazience.

Możemy zaplanować takie podłogi czy ściany. Możemy, zamiast nudnych kafelków, wypełnić nim kabinę prysznicową. A jeśli preferujemy jaśniejsze wnętrza, znakomitą robotę zrobi nam tylko betonowy blat czy umywalka. Blaty łazienkowe mogą mieć różną grubość od 5 do 20 centymetrów. Razem z blatem, w monolicie może być wykonana umywalka jedno- lub dwukomorowa. Najbardziej popularne w tej chwili kolory to antracyt i szary.

Zastosowanie betonu architektonicznego w łazience będzie doskonale komponować się z estetyką mieszkania, w którego aranżacji wykorzystano ten materiał. Pozwoli to utrzymać jednolitą stylistykę wszystkich pomieszczeń i zapewni wyjątkowe efekty wizualne.

Praktyczne aspekty takiego rozwiązania

Nasze łazienki mogą mieć nietypowe wymiary, czy zaplanowana przez nas aranżacja będzie wymagała niecodziennego rozwiązania. Wtedy idealnie sprawdzi się beton. Blaty czy umywalki z betonu architektonicznego mogą być wykonane na nasze specjalne zamówienie, według wymaganych przez nas parametrów.

Kolejną pożądaną w łazience cechą betonu jest duża odporność na wodę i mała nasiąkliwość. Co sprawia, że umywalki, brodziki czy wanny, z niego wykonane nie będą niszczeć pod wpływem wilgoci obecnej w takich wnętrzach i zachowają swój pierwotny i estetyczny wygląd na lata.

Jeśli decydujemy się na takie rozwiązanie, na pewno warto poszukać sprawdzonego i solidnego wykonawcy. W trakcie poszukiwań natknęliśmy się na firmę BTB Beton Architektoniczny, zajmującą się produkcją wysokiej jakości elementów z betonu architektonicznego do wnętrz i na zewnątrz. Zespół pracowników skupia przedstawicieli z różnych środowisk twórczych. W gronie fachowców znajdują się architekci, konstruktorzy, materiałoznawcy, producenci-rzemieślnicy, od lat wykonujący płyty elewacyjne i inne elementy z betonu. Oferowane tutaj produkty z betonu architektonicznego są lekkie i łatwe do zamocowania, a przy tym niezwykle wytrzymałe. Do tego w zależności od naszych potrzeb mogą przybrać dowolny kształt, kolor czy fakturę.

śr. ocena 5 / głosów 4