Kryteria wyboru środków czystości

Wybierając środki czystości do domu lub firmy, warto brać pod uwagę kilka ważnych kryteriów, które nie tylko przyśpieszą i ułatwią sprzątanie, ale także pozwolą uniknąć zniszczenia czyszczonej powierzchni i skutków zdrowotnych, które wiążą się ze stosowaniem nieodpowiednio dobranej chemii gospodarczej. Czym powinna odznaczać się dobra chemia gospodarcza?

Po pierwsze: zakup środków czystości musi się opłacać

Z chemią gospodarczą mamy do czynienia każdego dnia. Wykorzystujemy ją do sprzątania domowej przestrzeni oraz utrzymania w idealnej czystości przestrzeni obiektów użyteczności publicznej np. biur, sklepów czy hoteli. Wybór spośród różnorodnych produktów jest wyjątkowo trudny, jednak warto pamiętać, że zakup środków czystości powinien być dla nas przede wszystkim opłacalny. To najważniejsze kryterium wyboru środków czyszczących, które związane jest z tym, że stosuje się je niemal codziennie, co wpływa na ich dość duże zużycie. Jest to w szczególności ważne, gdy kupujemy środki do czyszczenia, które mają być zastosowane w firmie. Niskie ceny i wysoką jakość produktów oferują przede wszystkim specjalistyczne hurtownie, w których można dokonać kompleksowych zakupów także przez Internet.

Zakup środków czystości w najbliższym sklepie może wiązać się ze sporą stratą pieniędzy. Dostępne w supermarketach środki do czyszczenia, pielęgnacji oraz dezynfekcji różnych powierzchni mogą być nawet o kilkanaście procent droższe niż w hurtowni. W przypadku domowego zastosowania miesięcznie możemy stracić kilkadziesiąt złotych, a jeżeli dokonujemy zakupów do firmy, to kwoty te będą znacznie wyższe – wyjaśnia specjalista z firmy Ema-Pol z Warszawy.

Po drugie: dopasowanie do przeznaczenia

Chcąc wybrać dobre środki czystości, oprócz ceny, warto wziąć także pod uwagę ich zastosowanie. Chemia gospodarcza powinna zostać dopasowana do indywidualnych potrzeb, bo tylko wówczas spełni swoje zadanie. Duży wybór różnych środków czystości ułatwia zakupy i pozwala uniknąć zbędnych wydatków oraz usprawnia codzienne porządki. Warto korzystać zarówno z produktów znanych marek, które zaliczane są do chemii gospodarczej, jak i produktów chemii profesjonalnej, których nie kupimy w każdym sklepie, gdyż są zwykle dostępne jedynie w hurtowniach.

Po trzecie: wysoka jakość i bezpieczeństwo stosowania

Wysoką jakość środków czyszczących gwarantują zakupy sprawdzonych produktów, które odznaczają się także bezpieczeństwem stosowania, nie tylko jeżeli chodzi o zdrowie, ale także bezpieczeństwo powierzchni, do której czyszczenia oraz pielęgnacji są przeznaczone.

Po czwarte: wygodne zakupy

Wygoda zakupów to również ważne kryterium wyboru środków czystości. Mając do dyspozycji drogie produkty dostępne w sklepach i supermarketach, z których musimy dostarczyć do domu lub firmy ciężkie zapasy chemii gospodarczej i wygodne zakupy przez Internet, wybór wydaje się oczywisty, bo kupując online, oszczędzamy nie tylko czas, ale także pieniądze, więc opłacają się one podwójnie.

śr. ocena 5 / głosów 5