Koszty przeprowadzki. Z jakim wydatkiem należy się liczyć?

Nie da się ukryć, że przeprowadzka to bardzo wymagające przedsięwzięcie. Ale niekoniecznie jest ono bardzo kosztowne, o ile mówimy wyłącznie o samym przenoszeniu dotychczasowego dobytku, a nie o kupowaniu nowego wyposażenia. Obecnie rynek jest na tyle rozbudowany, że bez problemu można znaleźć atrakcyjną ofertę. Ile kosztują usługi zaufanych zleceniobiorców przeprowadzkowych?

Zazwyczaj stawka godzinowa

Firmy przeprowadzkowe z reguły działają w oparciu o stawkę godzinową.

Wynajęcie auta do transportu mienia z kierowcą lub z kierowcą, którzy jednocześnie pomoże w przenoszeniu rzeczy, to koszt około 70 złotych za godzinę. Im więcej pracowników jest zatrudnionych, tym proces przebiega szybciej i sprawniej. Przy trzech pracownikach stawka godzinna wzrasta już do około 130 złotych za godzinę. W przypadku dwóch aut kwota wynosi już około 200 złotych za 60 minut usługi.

Może również obowiązywać dodatkowa opłata za dostarczane na życzenie klienta wzmacniane pudła. To wydatek rzędu ok. 3,5 złotych za sztukę.

Oczywiście istnieje też możliwość całodziennego wynajmu pojazdu z kierowcą i tragarzami i wówczas obowiązuje stała, ustalona między zleceniobiorcą a klientem opłata.

Najtaniej w obrębie jednego miasta

Przy przeprowadzkach w obrębie jednego miasta, ze względu na najmniejszą liczbę kilometrów, jakie trzeba pokonać pojazdem, najbardziej opłacalną opcją będzie zatrudnienie takiego usługodawcy, który działa na terenie Twojego miejsca zamieszkania. W takim przypadku uśredniona cena za godzinny wynajem pojazdu, kierowcy i tragarza to około 110 złotych.

Przykładowo, przeprowadzki w Łodzi organizuje renomowana firma Autor, która oprócz sprawnego i bezpiecznego przenoszenia mienia oferuje także montaż i demontaż mebli oraz inne działania pokrewne. Jeśli więc mieszkasz w obrębie głównego miasta województwa łódzkiego, to będzie to najlepszy wybór.

Poza granicami danego miasta zazwyczaj dolicza się opłatę kilometrową, na poziomie od 1,50 złotych do 2,50 złotych za każdy pokonany kilometr trasy.

Czy to się opłaca?

Przyjmuje się, że standardowe wynoszenie, transport i wnoszenie mienia (bez montażu i demontażu mebli i dodatkowego pakowania oraz etykietowania) nie powinno zająć dłużej niż 6 godzin.

Przyjmując orientacyjną stawkę 70 złotych za godzinny wynajem pojazdu z kierowcą/tragarzem, wychodzi kwota 420 złotych. Czy to dużo?

Jak tłumaczy ekspert z firmy przeprowadzkowej Autor:

Jest to oczywiście kwestia do indywidualnej oceny, jednak w obliczu pozostałych wydatków związanych ze zmianą miejsca zamieszkania, jest to kwota stosunkowo niewielka.

Warto pomyśleć o tym, że za te kilkaset złotych otrzymuje się niezbędną pomoc specjalistów, którzy zadbają o bezpieczeństwo mienia i sprawnie przeprowadzą Cię przez ten trudny proces. Nie ma już wówczas konieczności załatwiania własnego środka transportu i angażowania znajomych i rodziny. To duże ułatwienie, więc z pewnością warto rozważyć zlecenie takiej usługi.

śr. ocena 5.8 / głosów 6