etykieciarka

Kiedy warto zainwestować w etykieciarkę?

Etykieciarka to urządzenie mechaniczne, które służy do nanoszenia etykiet na różnego rodzaju wyroby. Maszyna ta może przyklejać etykiety na rozmaite typy towarów, np. na potrzeby napojów, jedzenia, czy kosmetyków. W naszym artykule radzimy, kiedy warto zainwestować w etykieciarkę.

Czym jest etykieciarka?

Etykieciarka jest urządzeniem mechanicznym wykorzystywanym do nanoszenia etykiety na produkty. Urządzenia te zaopatrzone są w zespoły (napędowy, detekcji etykiet, detekcji opakowania i pozycjonowania produktu).

Do oklejania wyrobów najczęściej stosuje się etykiety samoprzylepne drukowane na folii lub papierze, szancowane i, po oddzieleniu zbędnego ażuru, pozostające na silikonowym papierze podkładowym. Etykiety bez kleju wymagają oddzielnych aplikatorów, z kolei te samoprzylepne są przeważnie wykonane na zwiniętej w rolkę wstędze i w tej postaci nadają się do automatycznego podawania na etykieciarce – wyjaśnia ekspert reprezentujący firmę DID.

Zastosowanie etykieciarek

Etykieciarka to przemysłowa maszyna, do której zadań należy przyklejanie banderol na różnego rodzaju produkty, takie jak butelki, które maja owalne kształty i zazwyczaj wykonane są ze szkła. W ich przypadku, etykieciarka nakłada na nie nalepkę z ważnymi danymi, takimi jak nazwa firmy, nazwa trunku, datę ważności, itp.

Etykieciarkę można wykorzystywać do przyklejania etykiet na różne typy towarów, w tym napojów (słodkie soki, napoje energetyczne, gazowane nektary), produktów spożywczych (olej rzepakowy, produkty mleczne) i kosmetyków (kremy do depilacji peelingi, kremy dla mężczyzn).

Korzyści z zakupu etykieciarki

W etykieciarkę powinien zainwestować każdy producent alkoholu, toników oraz produktów spożywczych. Na polskim rynku znaleźć można kilka propozycji, pochodzących od różnych producentów. Warto więc przed zakupem zrobić porządny research i zdecydować, która opcja jest dla was najlepsza.

Najbardziej popularne są etykieciarki ręczne o niewygórowanych potrzebach i systemach automatycznego wydruku, które pozwalają na sprawne etykietowanie różnych typów opakowań lub produktów.

Etykieciarki usprawniają pracę przy znakowaniu opakowań pojedynczych lub zbiorczych, takich jak kartony i palety. Co ważne, pracę każdego urządzenia można wzbogacić o system automatycznego skanowania kodów i ich weryfikacji, tym samym zapewniając pełną identyfikację i możliwość śledzenia historii produkcji.

śr. ocena 5 / głosów 6