Kaptury foliowe

Kaptury foliowe – charakterystyka i zastosowanie

Kaptury foliowe to produkty o szerokim zastosowaniu w wielu rodzajach przemysłu. Firmy zajmujące się dystrybucją, sprzedażą czy składowaniem produktów na paletach potrzebują zabezpieczenia towarów, aby uniknąć strat i dodatkowych, zbędnych kosztów. Kaptury foliowe skutecznie zabezpieczają produkty i ułatwiają ich transport, uniemożliwiając ich przesuwanie. Czym charakteryzują się kaptury foliowe i w jakim zakresie można je zastosować?

Czym są kaptury foliowe?

Kaptury foliowe to najpopularniejsze opakowania z folii, wykorzystywane w różnych branżach przemysłowych. Produkowane są z termokurczliwej lub opakowaniowej folii i charakteryzują wysoką wytrzymałością. Zadaniem kapturów foliowych jest stabilizacja składowanych produktów na paletach, jak również izolacja i zabezpieczenie ich przed kurzem, pyłem, zawilgoceniem i zniszczeniem. Właściwości kapturów foliowych sprawdzą się szczególnie w przypadku przechowywania i składowania palet na dworze (doskonale chronią przed szkodliwym działaniem czynników atmosferycznych). Zastosowanie w folii ochrony przed promieniami słonecznymi dodatkowo wzmacnia ich wytrzymałość. Kaptury foliowe można zamówić w dowolnym wymiarze w specjalistycznych firmach zajmujących się produkcją opakowań foliowych, np. w sklepie Zgrzewanie z folii.  

Charakterystyka kapturów foliowych

Kaptury foliowe można zamówić w dowolnym wymiarze, aby dopasować je do indywidualnych potrzeb. Dowolnie możemy również wybrać ich kolor – standardowo folie są bezbarwne, jednak nie ma problemu, aby wyprodukować kaptury w dowolnej kolorystyce. Są to opakowania bardzo estetyczne i mocno wytrzymałe. Wybierając kaptury foliowe, których zadaniem będzie przechowywanie żywności, należy zwrócić uwagę, czy posiadają one atest Państwowego Zakładu Higieny dotyczący kontaktu z żywnością. Do produkcji kapturów stosowane są dodatki, między innymi zabezpieczenie przed promieniowaniem UV, dodatki antypoślizgowe czy pochłaniacze wilgoci. Wszelkie dodatki można zastosować, bezpośrednio kontaktując się z firmą, w której wybraliśmy ich produkcję. Na kapturach foliowych można również wykonać perforacje i nanieść na nich dowolne nadruki.

Kaptury foliowe – zastosowanie

Spektrum zastosowania kapturów foliowych jest niezwykle szerokie. Sprawdzą się we wszystkich gałęziach przemysłu, w których elementem pracy jest przechowywanie, składowanie czy transportowanie produktów w dużych ilościach za pomocą palet, czy większych pojemników.  Znajdują więc zastosowanie na wszelkich halach magazynowych, zakładach produkcyjnych, dystrybucyjnych czy w firmach logistycznych. Sprawdzą się również w transporcie produktów na paletach – dzięki wysokiej wytrzymałości nie tylko zabezpieczą towar, ale również uniemożliwią jego ewentualne przemieszczenie się.

śr. ocena 0 / głosów 0