Kabiny sanitarne w podróży – na dworcach i lotniskach

Nowoczesne systemy ścianek działowych mają całkiem sporo zastosowań. Produkowane są z nich m.in. kabiny sanitarne, które nie są zbyt trudne do utrzymania w czystości. Dlatego spotkać się z nimi obecnie można np. na dworcach czy lotniskach. Jak kabiny sanitarne sprawdzają się w takich miejscach? Jakie są ich największe zalety i co warto na ich temat wiedzieć?

Estetyka kabin sanitarnych

Produkowane obecnie kabiny sanitarne są przede wszystkim bardzo estetyczne. Mają różne wzory i kolory. Mogą być zabudowane w całości od podłogi po sufit bądź zawieszone nieco nad ziemią. Wszystkie one, bez względu na rodzaj, są jednak łatwe do utrzymania w czystości. Dlatego też doskonale sprawdzają się w miejscach takich jak lotniska czy dworce, gdzie każdego dnie przemieszcza się bardzo dużo ludzi. Co ciekawe, kabiny sanitarne produkowane są z różnego rodzaju materiałów. Do wyboru są m.in. płyta wiórowa melaminowana, pływa warstwowa czy płyta kompaktowa. Produkcją i dystrybucją takich kabin zajmują się wyspecjalizowane w tym firmy, takie jak na przykład Sanipol.

Łatwość czyszczenia

W przypadku kabin sanitarnych kluczowe znaczenie ma ponadto zastosowany profil aluminiowy. Z kolei akcesoria takie jak zamki, zawiasy czy rygle zapewniają łatwość czyszczenia kabiny. Typy zabudowy bywają różne. Kabiny mogą sprawiać wrażenie zawieszonych w powietrzu, ale popularne są też modele zabudowane od podłogi do sufitu czy rozciągające się na całej wysokości danego pomieszczenia. Wszystkie ścianki kabin sanitarnych są łatwe do czyszczenia. Dlatego też cieszą się one tak dużą popularnością w miejscach publicznych np. na dworcach czy lotniskach. Ponadto są w dużej mierze wodoodporne, a więc doskonale sprawdzają się w łazienkach, gdzie zawsze pojawia się wilgoć.

Zastosowanie na dworcach i lotniskach

Kabiny sanitarne tym samym są nieocenione wszędzie tam, gdzie toalety mają charakter zbiorczy i publiczny oraz muszą służyć na co dzień wielu osobom. Tak jest oczywiście na dworcach, stacjach kolejowych czy lotniskach, a więc podczas szeroko pojętego podróżowania. Nowoczesne kabiny sanitarne pozwalają na maksymalne wykorzystanie miejsca przeznaczonego w danym obiekcie na stanowiska sanitarne. Posiadają one obecnie bardzo cienkie ścianki działowe, a przy tym są szybkie i łatwe w montażu. Jednocześnie za sprawą profili aluminiowych i wypełnień z płyt różnego rodzaju są zaskakująco wytrzymałe, solidne i stabilne. Niegroźne im różnorodne substancje chemiczne, woda czy uszkodzenia natury mechanicznej.

śr. ocena 5 / głosów 5