budowanie hali przemysłowej

Jakie warunki powinny spełniać hale przemysłowe?

Każda hala przemysłowa powinna być dopasowana do swojego zastosowania, pod względem zakładanych wymiarów, do miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego lub wydanych inwestorowi warunków zabudowy. Najlepszym rozwiązaniem przy takiej inwestycji jest skorzystanie z kompleksowych usług budowlanych firmy, która zajmuje się pracami projektowymi i budowlanymi, zapewniając solidny projekt i solidne jego wykonanie.

Dopasowanie do zastosowania i lokalizacji

Obiekty, które nazywamy halami przemysłowymi, to przede wszystkim hale produkcyjne oraz hale magazynowe. Pod względem konstrukcyjnym: hale żelbetowe oraz hale stalowe. Przy ustalaniu budowy obiektu, a dalej przy projektowaniu jego szczegółów, istotne jest spełnienie wszystkich warunków dotyczących samej konstrukcji, jak i lokalizacji. Istotne są planowane gabaryty, które przy tym muszą być dopasowane do planowanego transportu wewnętrznego (w większości zakładów produkcyjnych wykorzystuje się np. suwnice, czy żurawie), wielkości bram lub doków prowadzących do wewnątrz (np. by możliwe było dostanie się do wewnątrz wózkiem widłowym), ale też potrzebnych właściwości izolacyjnych ścian, do planowanych sposobów doświetlenia. Kompleksowy projekt obejmuje nie tylko sam projekt architektury i konstrukcji budowlanej budynku, ale też plan zagospodarowania terenu (przy hali przemysłowej przeważnie z placami manewrowymi) i plany wszelakich instalacji elektrycznych, sanitarnych, opcjonalnie też gazowych, C.O.

Dopasowanie pod względem obowiązujących norm

Jak mówi nam przedstawiciel firmy TKB-BUD z Siedlec, przy projektowaniu i budowie hali przemysłowej istotne są nie tylko obciążenia konstrukcyjne. Mówiąc dosłownie: musi nam zależeć nie tylko na nośności, wytrzymałości, trwałości. Ważne jest, by obiekt był dopasowany pod względem obowiązujących norm dotyczących hałasu oraz wymagań wartości natężenia oświetlenia dla poszczególnych stanowisk pracy. Każdy pracodawca odpowiadający za zakład produkcyjny jest zobowiązany przepisami prawa do zapewnienia ochrony przed wszelakimi zagrożeniami – nadmierny hałas lub niewłaściwe oświetlenie stanowią takowe zagrożenia. Nie bez powodu więc wybierając firmę, która zrealizuje dla nas projekt hali produkcyjnej, powinniśmy poszukiwać firmy, która w takich właśnie projektach się specjalizuje. Warto przyjrzeć się poprzednim realizacjom, by ocenić, czy współpraca będzie dla nas korzystna – znajdźmy zgrany, efektywny zespół, który składa się z pracowników posiadających wzajemnie uzupełniające się umiejętności.

śr. ocena 0 / głosów 0