Środki czystości

Jakie środki czystości warto mieć w domu?

Większość osób uwielbia, kiedy ich dom lśni czystością. Jednak, aby mieszkanie wyglądało schludnie i nienagannie, konieczne dbaj o nie z użyciem odpowiednich środków czystości. Niestety nie każdą plamę czy smugę usuniesz samą wodą. Czasami takie działanie pogorszy jeszcze bardziej sytuację. Dlatego dzisiaj przedstawimy niezbędne preparaty, które powinny znajdować się w wyposażeniu każdego domu.

Środki czystości w domu – niezbędniki

Jeśli systematycznie sprzątasz swoje cztery kąty, zapewne wiesz o tym, jak ważne jest użycie odpowiednich preparatów. Muszą one być nie tylko skuteczne, ale również wydajne i bezpieczne.

Z tego względu rynek obfituje w środki czystości do domu, które pełnią określone funkcje. W kuchni niezbędne są płyny do czyszczenia lodówki i mikrofalówki oraz mleczka do czyszczenia piekarnika i płyty kuchennej. Zapewne wiesz z doświadczenia, jak problematyczne bywają przypalone potrawy, pryskający tłuszcz czy też zaschnięte resztki jedzenia. Dlatego wymienione środki świetnie radzą sobie z najgorszymi zanieczyszczeniami. Wiele z nich wzbogacone jest w różne formuły, które jeszcze lepiej walczą z niepożądanym brudem.

W kuchni powinny znaleźć się także odkamieniacz, specjalistyczny preparat usuwający przypalenia oraz preparat do udrażniania rur. Resztki jedzenia nierzadko zatykają zlew, a Ty, zamiast tracić pieniądze na hydraulika, możesz pozbyć się ich samodzielnie.

Oprócz utrzymania porządku w kuchni, bardzo ważne jest zachowanie czystości w łazience i WC. W końcu tam znajduje się najwięcej bakterii. Dlatego obowiązkowo wyposaż się w:

  • żel do WC,
  • mleczko do czyszczenia łazienek,
  • płyn do czyszczenia umywalek, szyb oraz luster,
  • środek do usuwania zabrudzeń w kabinach prysznicowych,
  • preparat do czyszczenia pralki.

Ponadto w takim miejscu powinny znajdować się kostki lub kuleczki wodne do toalet. Zabijają bakterie i zapewniają przyjemny zapach w łazience na długi czas.

Środki czystości – must-have każdego mieszkania

Niektóre środki po prostu muszą znajdować się w domu, gdyż niesamowicie ułatwiają dbałość o porządek w każdej sytuacji. Jak mówi specjalista z European Network Trade, są to między innymi nawilżane chusteczki do czyszczenia, płyn do mycia naczyń, płyn do mycia okien oraz podłóg.

Równie przydatne bywają specjalistyczne preparaty do drewna. Chyba nie wyobrażasz sobie szorowania swojego reprezentatywnego dębowego stołu silnym detergentem, który spowoduje jego zniszczenie. Dlatego w sklepach znajduje się ogrom mleczek, spray’ów, płynów i innych środków przeznaczonych tylko do drewnianych nawierzchni.

Jeśli będziesz systematycznie dbać o swój dom, używając sprawdzonych i skutecznych środków do czystości, będzie on zawsze w idealnym stanie!

śr. ocena 5 / głosów 1