Jakie są najmodniejsze buty zimowe?

Moda zmienia się z roku na rok, choć czasami dopiero po kilku latach zauważamy wyraźne zmiany, przeglądając zdjęcia… albo wręcz dziwimy się, co decydowałyśmy się zakładać jeszcze krótki czas temu. Jakie buty zimowe będą modne w sezonie 2018/2019 i czy wyglądem mocno będą nawiązywały do tych z poprzedniego przełomu lat? Przygotowaliśmy krótki poradnik na temat damskich butów zimowych dla kobiet, które chcą być na czasie.

Estetyka lat 50. i 60.

Zanim skoncentrujemy się na najmodniejszych butach zimowych na nadchodzący sezon, przyjrzyjmy się, z czego czerpią w swoich propozycjach na całe stroje najpopularniejsi projektanci. Choć w mediach pojawiają się dopiero zalążki informacji na ten temat, kilka trendów jesteśmy w stanie wymienić bez zająknięcia: projektantów inspiruje estetyka lat 50. i 60. Skórzane kurtki i kobiece płaszcze z poszerzoną i podkreśloną linią ramion, a z drugiej strony delikatne sukienki w groszki. Bardzo widoczne są subtelne i mięsiste jednocześnie, dzianinowe golfy czy swetry, a obok kożuchy i bluzki z zabudowanymi dekoltami. Coraz świadomiej mieszamy ze sobą nie tylko kolory, ale także faktury poszczególnych tkanin. Obszerny sweter, który kiedyś zostałby uznany za zbyt duży, dziś wygląda świetnie z obcisłymi rurkami z wysokim stanem.

Modne i kobiece zimowe buty

Choć w Polce zimy stają się wyraźnie mniej śnieżne, kobiece buty zimowe kojarzą nam się przede wszystkim z kozakami i śniegowcami. Zacznijmy od tych drugich: śniegowce są modne od kilku lat i z mody nie wychodzą, pod warunkiem, że są to buty klasyczne.

Śniegowców nie ozdabiamy błyszczącymi naszywkami, brokatem czy wstążeczkami – mówi nam przedstawicielka Outlet Concept Group z Warszawy Eozone.plTo buty, które powinny być solidne i wyglądać solidnie, w końcu nie chodzimy w nich na przyjęcia.

Z kozakami jest już zdecydowanie inaczej. Kozaki mogą wyglądać klasycznie, ale nie zawsze. W poprzednim sezonie jesienno-zimowym modne były ultradługie kozaki i ten trend pewnie zostanie przedłużony. Nie muszą wyglądać oryginalnie, ale mogą. Ważne, by przylegały do nogi i miały nieco wydłużony nosek. W sklepach kupimy też kozaki damskie z brokatowym połyskiem i zabawnymi naklejkami/naszywkami – i absolutnie nie mamy tu na myśli butów sprowadzanych z dalekich części świata, które produkowane są w gigantycznych ilościach. Wystarczy prześledzić zapowiedzi kolekcji butów jesień-zima od znanych projektantów. W kobiecych butach zimowych będą modne także materiały przypominające aksamit i delikatne tasiemki. Jeśli najnowsze trendy nie będą pasowały do naszego stylu, zawsze możemy postawić na wygodne botki czy piękne, skórzane workery – moda jest dziś na tyle elastyczna, że każda kobieta znajdzie w bardziej lub mniej popularnych propozycjach coś dla siebie.

śr. ocena 5 / głosów 1