Jakie cechy posiada rozdrabniacz słomy KIDD?

Rolnicy coraz częściej stawiają na zautomatyzowane, niezawodne i praktyczne rozwiązania. Marka KIDD wpisuje się w ten trend, oferując wysokiej klasy sprzęt do rozdrabniania słomy. Czym wyróżnia się ten rozdrabniacz na tle urządzeń od innych producentów? Dlaczego warto zainwestować właśnie w ten produkt? Odpowiedzi znajdziesz w poniższym artykule. Sprawdź!

Sprzęt od zaufanego producenta

W kwestii sprzętu rolniczego warto polegać na sprawdzonych, uznanych markach. Brytyjski producent KIDD należy do grupy najbardziej rekomendowanych wytwórców. Ta nagradzana firma świadczy swoje usługi od ponad 60 lat. Przez te dekady zdobyła uznanie klientów z całego świata, a dodatkowo święciła triumfy w konkursach branżowych. Już sam ten fakt dowodzi, że rozdrabniacz słomy KIDD stanowi wyrób najwyższej klasy.

Gdzie można wyposażyć się w rozdrabniacz słomy KIDD?

Opisywaną maszynę można nabyć między innymi u renomowanego dostawcy DOZAGRO.
W razie potrzeby fachowcy odpowiedzą na wszystkie dodatkowe pytania związane z parametrami rozdrabniacza i nie tylko.

Charakterystyka sprzętu

W rozdrabniaczu słomy KIDD z serii 800 zastosowano nietuzinkowy system ładowania beli od góry, płaską stroną. To rozwiązanie rzadko kiedy można spotkać u innych producentów. Zasada działania wygląda następująco: w czasie wykonywanej pracy obraca się cały bęben, który jest napędzany siłą łańcucha. Dzięki temu redukuje się zużycie słomy – bela zostaje w pełni spożytkowana (krótsze odcinki słomy lepiej absorbują wilgoć w przypadku ściółki a w przypadku zadawania paszy dla bydła nie są segregowane przez zjadające krowy). Ilość słomy przy ścieleniu sieczką jest redukowana o 15-20%.

Rozdrabniacz KIDD ma duże zagęszczenie noży tnących na rotorze. Z tego względu znakomicie spisuje się podczas przygotowywania sieczki na potrzeby żywienia bydła w modelu TMR.

Czym się wyróżnia rozdrabniacz słomy KIDD na tle innych?

Rozdrabniacz słomy KIDD można modyfikować, zwiększając jego funkcjonalność. Przykładowe elementy wyposażenia obejmują specjalny przewód rurowy, dostarczający słomianą sieczkę bezpośrednio do komory mieszacza wozu paszowego. Wiąże się to z dużą oszczędnością czasu pracy, gdyż nie ma konieczności przesypywania sieczki w kolejnym etapie. Ogranicza się w ten sposób także straty materiału.

W niektórych modelach rozdrabniaczy słomy KIDD z oznaczeniem TD zastosowano opcję zmiany długości cięcia i oczekiwanej wielkości uzyskiwanych kawałków słomy. Rolnik może więc sam zdecydować o tym, gdzie ma zostać wyłożona dłuższa, a gdzie bardziej rozdrobniona ściółka. Ma to niebagatelne znaczenie w kontekście hodowli krów, gdyż zwierzęta chętniej wybierają legowiska z grubszą, miękką warstwą słomy i dłużej się na nich układają. To z kolei ma wpływ na wydajność produkcji mleka.

Różnorodność zastosowań

Co jeszcze przemawia za rozdrabniaczem słomy KIDD? Przede wszystkim jego uniwersalność. Maszyny KIDD sprawdzą się wszędzie tam, gdzie potrzebna jest sieczka do ścielenia – w hodowli bydła, trzody chlewnej, drobiu, na plantacjach truskawek, borówek i w przypadku innych upraw wymagających podścielania – a także na potrzeby żywienia bydła. Maszyny serii 800 są idealne do ścielenia na fermach brojlerów kurzych, kaczek czy gęsi. Mają możliwość aplikowania sieczki 30 m wężem tłoczącym. Maszyny 330TC, 450TC służą do ścielenia zarówno sieczką, jak i długą słomą.

śr. ocena 5 / głosów 5