Jaki sprzęt RTV/AGD jest najczęściej wypożyczany?

Przygotowujesz stoisko na targi branżowe, a może konferencję lub szkolenie? Jeżeli nie dysponujesz własnym sprzętem, potrzebnym do organizacji takiego eventu, możesz skorzystać z usług wypożyczalni. Wynajem mebli oraz niezbędnych urządzeń RTV, a nawet AGD, to rozwiązanie zdecydowanie tańsze niż inwestycja w zakup niepotrzebnych na co dzień sprzętów.

W dzisiejszych czasach trudno wyobrazić sobie profesjonalną prezentację bez wykorzystania środków wizualnych. Bez względu na to, czy wydarzenie zorientowane jest na przedstawienie bądź promocję biznesu lub pomysłu, czy też ma charakter czysto szkoleniowy, niezbędne okazuje się wykorzystanie obrazu. W związku z powyższym nikogo nie dziwią statystyki dotyczące najczęściej wypożyczanego sprzętu RTV.

Sprzęt RTV na eventy

Jeśli chodzi o sprzęt RTV, to zdecydowanie największym zainteresowaniem naszych klientów cieszą się monitory i telewizory – zauważa specjalista z firmy MebloStrefa w Poznaniu. Kilkudziesięciocalowy monitor, na którym wyświetlana jest prezentacja dotycząca firmy, może być świetnym uzupełnieniem ekspozycji na targach branżowych. Duży, pojedynczy monitor sprawdzi się także podczas niewielkiego spotkania biznesowego.

W sytuacji, gdy obraz ma dotrzeć do większej ilości odbiorców, zdecydowanie lepiej sprawdzą się ekrany bezszwowe, z których konstruuje się całe ściany wideo. Ściana zbudowana już z czterech wąskoramkowych ekranów 46” ma wymiary przekraczające 1×2 m, w związku z czym świetnie sprawdzi się np. podczas dyskusji panelowych bądź jako element scenografii.

Nie mniej ważnym aspektem podczas wystąpień i prelekcji jest dźwięk. Dlatego ważną grupę sprzętu RTV w wypożyczalni stanowią elementy nagłośnienia, w tym mikrofony, głośniki i miksery.

Sprzęt AGD na eventy

Wybór odpowiedniego sprzętu AGD na wydarzenie zależy od wielu złożonych czynników, a najczęściej wypożyczany asortyment zmienia się w zależności od pory roku. W sezonie letnim zawsze zauważamy wzrost zainteresowania klientów przenośnymi urządzeniami klimatyzacyjnymi i wiatrakami. To bardzo słuszne podejście – im lepszy komfort zapewnimy osobom odwiedzającym nasze stoisko targowe, tym większa szansa, że zatrzymają się przy nim na dłużej i lepiej przyjrzą się naszej propozycji.

Kolejnym sposobem na zaskarbienie sobie sympatii osób odwiedzających stoisko targowe jest poczęstunek kawowy. Takiego elementu nie może też zabraknąć podczas konferencji i szkoleń. Toteż mówiąc o często wynajmowanych sprzętach AGD, nie możemy pominąć ekspresów do kawy. Stolik kawowy warto wyposażyć też w czajnik lub warnik oraz dystrybutor wody. Dzięki temu każdy z uczestników spotkania będzie mógł przygotować sobie dowolny, ulubiony napój.

śr. ocena 5 / głosów 5