doświetlenie piwnicy

Jak zadbać o oświetlenie piwnicy?

Niezależnie od funkcji, jaką pełni piwnica, jej oświetlenie odgrywa ważną rolę. Z tego powodu oprócz sztucznego światła istotne jest również źródło światła naturalnego. Dostępne są różne rozwiązania, a wśród nich doświetlacze okienne. W naszym artykule podpowiadamy, na czym ono polega, dlaczego warto je wybrać i na jaki rodzaj naświetli postawić.

Skuteczny i praktyczny sposób na doświetlenie piwnicy

Aby do wnętrza piwnicy wpadało jak najwięcej światła naturalnego, należy zadbać o jego doświetlenie. Jak to zrobić najlepiej? Oczekiwany efekt może przynieść montaż naświetla. Wybór takiego rozwiązania wpływa na znaczną poprawę oświetlenia, pozwalając przy tym na powiększenie powierzchni naszego pomieszczenia gospodarczego.

Obecnie na rynku dostępne są gotowe doświetlacze okien piwnicznych, które z powodzeniem zastępują te tradycyjne – murowane. Sprawdzają się one zarówno w domach prywatnych, jak i w budynkach gospodarczych czy użyteczności publicznej.

Doświetlenie pomieszczenia piwnicznego zależy od jego usytuowania względem gruntu. Dlatego producenci oferują systemy naświetli, w których możliwe jest dopasowanie go do okien w większości piwnic.

Systemy doświetlaczy

W przypadku piwnic położonych niżej stosowane są nadstawki do doświetlaczy. Systemowe nadbudowy tego typu pozwalają na bezstopniową regulację wysokości do poziomu gruntu. Dobrym przykładem takiego rozwiązania są systemy naświetli WOLFA-PROFI. Jak to wygląda w praktyce?

Zapytaliśmy o to eksperta, naszego rozmówcę z firmy ANWA-TECH, która zajmuje się sprzedażą systemów doświetlaczy WOLFA: Dzięki takiemu rozwiązaniu nie ma potrzeby cięcia nadstawek, a ich montaż nie wymaga wysiłku, wystarczy przesuwać je wzdłuż naświetla. Po dopasowaniu do odpowiedniej wysokości zaś przykręcić do ściany. Nasze nadstawki można przesuwać nad korpusem doświetlacza w przedziale 7–33 cm. Jeden system pozwala na wykorzystanie do 3 nadstawek. Musimy tylko pamiętać o tym, aby zastosować ich wzmocnione wersje.

Jakie jeszcze zalety posiadają takie systemy naświetli?

Doświetlacze WOLFA produkowane są z kompozytu nienasyconej żywicy poliestrowej wzmocnionej włóknem szklanym oraz wypełniacza mineralnego i innych dodatków (SMC). Co istotne – kompozyt ten stanowi tworzywo duroplastyczne i jest odporny na niekorzystne działanie czynników atmosferycznych oraz wysokich i niskich temperatur. Dodatkowo cechuje go odporność na działanie benzyny, gnojowicy, a także wielu substancji chemicznych. Warto tutaj także wspomnieć o tym, że produkcja zarówno tworzywa, jak i poszczególnych elementów odbywa się na terenie zakładów firmy. Takie działanie gwarantuje wysoką jakość produktu ostatecznego.

Kolejnym argumentem, przemawiającym za wyborem tego rodzaju doświetli, jest ich konstrukcja. Wyposażona w seryjnie produkowany, trwały, wytrzymały i praktyczny ruszt zapewnia ochronę górnych krawędzi jego korpusu i bez problemu łączy się z różnymi rodzajami nawierzchni. Ponadto ruszty te wyróżnia zwiększona nośność. Odpowiednio dobrane i zabezpieczone pozwalają na przejazd samochodów osobowych. Wreszcie na styku rusztu i krawędzi korpusu nie gromadzą się zanieczyszczenia, co ułatwia utrzymanie systemu w czystości, a tym samym wpływa na jego estetykę.  

śr. ocena 0 / głosów 0