pojemniki-w-magazynie

Jak wspierać pracę magazynu przy pomocy pojemników?

W magazynach i centrach logistycznych niezwykle ważną rolę odgrywa porządek. Dzięki przemyślanemu rozkładowi towarów możliwe jest szybkie odnajdywanie interesujących nas w danym momencie produktów oraz ich sprawne wydobywanie. Zachowanie przemyślanego ładu w miejscu składowania przekłada się na bezpieczeństwo pracowników magazynu, jak również samych produktów.

W magazynie musi być porządek

Chaos jest największym wrogiem pracy w magazynie zwłaszcza, gdy mamy do czynienia z towarami bardzo ciężkimi, których niekontrolowane przesuwanie i się upadek stanowi poważne zagrożenie dla otoczenia – zauważa nasz rozmówca z przedsiębiorstwa PALBOX.

Łatwość utrzymania porządku w magazynie zależy od wielu czynników, takich jak intensywność pracy danego punktu i rodzaj składowanych towarów. Szczególne wyzwanie w tym względzie stanowią produkty ciężkie, ale niewielkie objętościowo, takie jak warzywa i owoce, ale także części samochodowe i rozmaite elementy produkcyjne.

Pojemniki siatkowe dla magazynów

Najwygodniejszym sposobem na zaprowadzenie porządku i poprawę bezpieczeństwa wymienionych wyżej towarów jest wykorzystanie pojemników siatkowych, nazywanych też gitterboxami. Pojemniki tego rodzaju wykonane są z bardzo wytrzymałej siatki zgrzewanej, dzięki czemu zachowują wysoką odporność na uszkodzenia mechaniczne.

Mimo iż pojemniki produkowane są z metalu, dzięki siatkowej strukturze ścianek pozostają bardzo lekkie, toteż mogą być sztaplowane na kilku poziomach, stanowiąc alternatywę dla regałów wysokiego składowania. Znormalizowane wymiary i ciężar pozwalają na dokładne określenie wagi załadowanego do nich towaru, bez konieczności wcześniejszego rozładunku.

Kolejną zaletą pojemników magazynowych typu gitterbox jest obecność uchylnej klapy, dzięki której załadunek i rozładunek, a nawet odnalezienie pojedynczych egzemplarzy wśród składowanych produktów jest bardzo łatwe. Również przenoszenie całego, pełnego pojemnika nie stanowi wielkiego wyzwania, a to za sprawą profilowanej podstawy, która umożliwia użycie widłowych wózków transportowych.

Blaszane pojemniki dla magazynów

Rozwiązaniem przeznaczonym do magazynowania materiałów sypkich i drobnicowych są z kolei pojemniki blaszane o pełnych ścianach. Analogicznie do swoich siatkowych odpowiedników, te pojemniki posiadają otwierane burty, które ułatwiają rozładunek towarów.

Jeżeli jesteś zainteresowany możliwością usprawnienia pracy w swoim magazynie i szukasz dobrego producenta pojemników blaszanych, gitterboxów i nadstawek na palety, zapoznaj się z ofertą polskiego producenta PALBOX, który już od 25 lat dostarcza klientom fachowych rozwiązań do przechowywania i transportu towarów.

śr. ocena 5 / głosów 5