Odkażanie gleby

Jak skutecznie odkazić glebę?

Gleba, podobnie jak wszelkie inne powierzchnie organiczne i nieorganiczne, jest narażona na działanie bakterii, grzybów i wirusów. Drobnoustroje potrafią niestety skazić nawet plony o dużym potencjale. Tym bardziej liczy się więc to, by zadbać o właściwą dezynfekcję. W jaki sposób odkaża się dziś glebę? Czy istnieją do tego specjalistyczne preparaty?

Po co odkaża się glebę?

Odkażanie gleby jest ważne nie tylko ze względu na opłacalność potencjalnych zbiorów. W grę wchodzi bowiem bezpieczeństwo i higiena całej populacji.

Warto wyposażyć się w skuteczną ochronę biobójczą w stosunku do:

  • raka bakteryjnego pomidora,
  • szarej pleśni,
  • wirusa mozaiki pepino.

Oczywiście to tylko wybrane zagrożenia, przed jakimi trzeba się chronić.

Jaki środek biobójczy nadaje się do odkażania gleby?

Dziś na rynku istnieją już skuteczne rozwiązania, które sprzyjają efektywnemu odkażaniu gleby. Jednym z nich jest preparat AGRO-FF, czyli bezformalinowy wieloskładnikowy środek biobójczy.

AGRO-FF to środek dezynfekujący na bazie aldehydu glutarowego i czwartorzędowych związków amoniowych. Idealnie nadaje się do dezynfekcji nie tylko gleby i podłoża, ale także narzędzi ogrodniczych czy skrzynek. Stosuje się go także do utrzymywania higieny w pomieszczeniach inwentarskich, takich jak chlewnie czy kurniki. Przez to jest bardzo uniwersalny, spełniając wymagania branży rolniczej, ogrodniczej i hodowlanej. Co więcej, skuteczność biobójcza AGRO-FF została potwierdzona badaniem według europejskiej normy PN-EN 14349.

Czym jeszcze charakteryzuje się wspomniany produkt? Nie wymaga specjalnych warunków temperaturowych i wilgotnościowych w trakcie wykonywania zabiegów dezynfekcji. Dobrze spisuje się nawet przy niskich stężeniach. Zaleca się natomiast, by do oprysków stosować litr roztworu na każde 3 – 4 metry kwadratowe powierzchni.

Gdzie kupować preparaty do odkażania gleby?

Wspomniany środek ma silne działanie biobójcze. Zatem jego sprzedaż nie jest możliwa w każdym przypadku. Podmiot, który ma taki artykuł w swojej ofercie, powinien dysponować pozwoleniem na obrót produktem biobójczym.

Tak jest w przypadku sklepu CLEANLAB. To sklep z profesjonalnymi specyfikami, opracowywanymi w oparciu o najnowsze osiągnięcia biotechnologii. Oferują oni wysokiej klasy środki odkażające glebę.

Warto wybierać sprawdzonego dostawcę i otrzymać perfekcyjną ochronę przed wirusami i bakteriami w glebie.

śr. ocena 0 / głosów 0