Jak działają podnośniki teleskopowo-przegubowe?

Podnośniki teleskopowo-przegubowe dzięki łamanym ramionom są w stanie dotrzeć do nawet najbardziej niedostępnych miejsc na każdej budowie. W przeciwieństwie do nożycowych i pionowych, poruszają się zarówno w pionie, jak i w poziomie, będąc bardziej funkcjonalnymi. Ramię teleskopu może obrócić się nawet o 360 stopni, tym samym znacznie ułatwiając prace. Jak działają podnośniki teleskopowo-przegubowe?

Podnośniki teleskopowo-przegubowe to wyjątkowo zgrabne, zwrotne i efektywne urządzenia. Znacznie ułatwiają prace budowlane, docierając wszędzie tam, gdzie nie udaje się to zwykłym maszynom. Sprawdź, jak działają.

Zasada działania

Podnośniki teleskopowo-przegubowe to pojazdy samojezdne. Położenie zamontowanego w nich kosza można zmienić za pomocą konsoli, znajdującej się wewnątrz, co podwyższa komfort pracy. Aby przestawić konstrukcję, nie trzeba bowiem przerywać wykonywanych działań.

Ze względu na rodzaj napędu, wyróżnia się dwa rodzaje podnośników:

  • spalinowe
  • elektryczne

Wykorzystanie podnośników elektrycznych eliminuje ze środowiska naturalnego spaliny oraz inne zanieczyszczenia. Maszyna jest wyjątkowo wydajna i pracuje bardzo cicho.

Podnośniki teleskopowo-przegubowe, dzięki swoim kompaktowym wymiarom, sprawdzają się nawet w miejscach o ograniczonej przestrzeni użytkowej.

Ze względu na swoją konstrukcję oraz właściwości, podnośniki teleskopowo-przegubowe są dość drogimi maszynami. Alternatywą dla ich kupna, które często przekracza nasze możliwości finansowe, jest ich wypożyczenie. Jedną z renomowanych i sprawdzonych firm jest wypożyczalnia podnośników ANITEX. Przedsiębiorstwo to zajmuje się również wynajem koparek oraz walców.

Zastosowanie

Ze względu na swoją nietypową budowę, omawiane urządzenia są przystosowane nawet do pracy na nierównej powierzchni i mogą ustawić się na przykład przy ścianie budynku. Najczęściej wykorzystuje się je przy naprawie oświetlenia zewnętrznego lub ulicznego, montażu systemów rynnowych, wyklejaniu billboardów, myciu okien, a także przeprowadzaniu remontów elewacji. Podnośniki teleskopowo-przegubowe doskonale sprawdzą się również podczas prac komunalnych czy prac przy utrzymaniu zieleni publicznej.

Równie często omawiane maszyny wykorzystuje się podczas prac wewnątrz hal produkcyjnych i na wielopoziomowych obiektach. Wysokość ich podnoszenia może sięgać nawet 26 metrów, a udźwig 450kg.

Inną ich funkcją jest zastępowanie rusztowania, co znacznie ogranicza koszty związane z rozłożeniem, a następnie demontażem konstrukcji. Podnośniki teleskopowo-przegubowe to urządzenia niezwykle wytrzymałe i stabilne, a także proste i intuicyjne w obsłudze.

śr. ocena 5 / głosów 5