Jak działa stanik typu push-up?

Dobrze dobrany biustonosz nie tylko podtrzymuje nasze piersi, ale również nadaje im pożądany wygląd. Zwłaszcza, jeśli jest to stanik typu push-up. Jego wyjątkowa konstrukcja pozwala na uniesienie i zebranie piersi, dzięki czemu zyskują one idealnie okrągły kształt. Wbrew pozorom tego typu biustonosze nie są przeznaczone wyłącznie dla pań o małym biuście. Przyjrzyjmy się bliżej zasadzie jego działania.

Producenci biustonoszy oferują nam wiele różnych modeli: od miękkich, nieusztywnianych staników, przez te na fiszbinach, po mocno zbierające i unoszące typu push-up. Każdy z tych modeli może być odpowiedni zarówno dla kobiet z małym, jak i większym biustem – wystarczy tylko dobrać odpowiedni rozmiar i model. O ostatnim z wymienionych rodzajów biustonoszy – stanikach typu push-up – opowie brafitterka ze sklepu Chabur.

Budowa stanika typu push-up

Najważniejszym elementem biustonosza typu push-up jest wypełnienie miseczek. W dolnej części znajduje się wkładka wykonana z pianki lub gąbki, ewentualnie silikonowego żelu. Zazwyczaj jest ona dość gruba, choć istnieją modele również z cieńszą wkładką. Jej zadaniem jest uniesienie biustu do góry oraz dodanie mu objętości. Fiszbiny oraz specjalna konstrukcja zbierająca piersi również z boku sprawia, że nasz biust jest nie tyko uniesiony, ale również zebrany do środka. Dzięki temu biust zyskuje ładny, okrągły kształt.

Dla kogo biustonosz push-up będzie odpowiedni?

Wbrew pozorom nada się nie tylko dla małych biustów. Oczywiście, stanik typu push-up w doskonały sposób powiększa mały biust, podnosząc go i zbierając do środka. Dodatkowo optycznie powiększa ze względu na dość grube miseczki.

Jest to jednak rozwiązanie także dla większych biustów. Duży biust w większym stopniu narażony jest na działanie grawitacji i może potrzebować dodatkowego podtrzymania, które zapewnia właśnie biustonosz typu push-up. Jeśli nie potrzebujemy dodatkowego wypełnienia możemy wybrać biustonosz z cieńszymi lub wyjmowanymi wkładkami. W drugim przypadku taki stanik może pełnić dwojaką funkcję – bez wkładek może nam służyć na co dzień do lekkiego podtrzymania, z wkładkami jako biustonosz na specjalne okazje, aby doskonale podkreślić nasze atuty.

Należy jednak pamiętać, że stanik typu push-up, podobnie jak każdy inny stanik, musi być idealnie dopasowany. Jeśli nie jesteśmy pewne jaki rozmiar będzie odpowiedni, skorzystajmy z pomocy doświadczonej brafitterki. W przypadku staników push-up jest to szczególnie istotne, ponieważ ze względu na wypełnienie należy dobrać odpowiednią miseczkę – chcemy przecież, aby nasz biust był idealnie podkreślony, nie zniekształcony.

śr. ocena 5 / głosów 1