Meble biurowe

Jak dobrać meble do biura?

Biuro to wizytówka firmy, która podkreśla jego charakter. Powinno być komfortowym i wygodnym miejscem pracy, urządzonym ze smakiem i z dbałością o jego funkcjonalność. Od jego dobrego urządzenia zależy także wydajność pracowników. Jak więc dobrać meble do biura i czym się przy tym kierować? Odpowiedź znajdziesz w poniższym artykule!

Po pierwsze – ergonomia

Pojęcie ergonomii odnosi się do zapewniania komfortowych warunków pracy i bezpieczeństwa, które jednocześnie wpływają na wydajność pracowników. Meble do pracy powinny być przede wszystkim wygodne i zapewniające higienę pracy. Tyczy się to zwłaszcza foteli, które muszą posiadać regulowane siedziska, oparcia i podłokietniki. Pracownicy spędzają minimum 8 godzin za biurkiem w nienaturalnej pozycji, stąd musimy im zapewnić maksimum wygody i komfortu, które ustrzegą ich przed dolegliwościami bólowymi ze strony kręgosłupa i szyi. Urządzając profesjonalne biuro nie powinniśmy kierować się ceną, tylko zdrowiem, wygodą i ergonomią.

Po drugie – funkcjonalność

Meble biurowe, takie jak na przykład te dostępne w ofercie firmy MBT, posiadają szereg funkcji do spełnienia. Należy je dobrać odpowiednio do charakteru firmy i wykonywanych przez pracowników zadań. Jeśli jesteś właścicielem typowego biura, na przykład biura rachunkowego, najważniejsze będą z pewnością biurka, regały i fotele. Jeśli prowadzisz korporację, być może najważniejsze będą biurka do open space i meble do sal konferencyjnych. Nie ilość, ale jakość – jeśli Twoja firma przechowuje wiele dokumentów, warto pomyśleć o zakupie regałów z wieloma półkami, otwartych, bądź zamykanych. Wybierając konkretne meble, należy kierować się indywidualnymi potrzebami. Meble biurowe powinna charakteryzować wysoka jakość wykonania, aby mogły swoje funkcje pełnić przez dłuższy czas.

Po trzecie – estetyka

Meble biurowe oprócz pełnionych funkcji praktycznych nadają wnętrzu charakteru, stąd już na etapie projektowania ścian i podłóg powinniśmy przemyśleć, jakie meble biurowe dobierzemy do wnętrza. Powinny one robić wrażenie na klientach, kontrahentach i pracownikach, ale również wprowadzać miłą i przyjemną atmosferę. Dobrze dobrane meble biurowe, jak i sam design biura ma ogromny wpływ na wydajność pracownika – po prostu, w przyjemnych wnętrach pracuje się zdecydowanie lepiej. Meble biurowe powinny być dopasowane do naszych potrzeb – inaczej będą wyglądać meble do biur typu open space, inaczej meble do gabinetów. Rynek oferuje mnóstwo wzorów i kolorów mebli, więc bez problemu można zaaranżować każdą wizję – czy to naszą, czy projektanta wnętrz. Dużą popularnością cieszą się zarówno jasne meble, np. w białych bądź pastelowych kolorach, jak również meble z prawdziwego drewna, które nadadzą wnętrzu elegancji i smaku. Podsumowując, dokonując wyboru mebli do biura, należy kierować się potrzebami i funkcjonalnością, a także poczuciem estetyki, aby wnętrza naszego biura były niepowtarzalne i kreowały przyjemna przestrzeń do pracy.

śr. ocena 5 / głosów 1