Kilka słów o powstaniu folii strech
Folia stretch, inaczej nazywana folią polietylenową, została po raz pierwszy zsyntetyzowana przez chemika z Niemiec o nazwisku Hans von Pechman. Stało się to w 1898 roku. Pośród następnych ważnych nazwisk można wymienić m.in. E. Fawcett, R. Gibson, R. Banks, J. Hogan, K. Ziegler, W. Kminsky oraz H. Sinn, dzięki którym opracowano metodę produkcji folii z polietylenu. Czym jest polietylen? To przezroczysty, woskowaty materiał, charakteryzujący się wysoką termoplastycznością. Folie z niego tworzone wyróżniają się przede wszystkim elastycznością i przepuszczalnością, jednak nie są odporne na działanie wysokich temperatur. Folie stretch, stanowiące 70% folii polietylenowych, są przejrzyste, odporne na dziurawienie i rozciągliwe. Mogą być produkowane w technologii rozdmuchowej, wyróżniającej się wysokimi właściwościami klejącymi oraz niezwykłą odpornością na przebicie bądź w technologii wylewanej. Ta z kolei gwarantuje znacznie większą wydajność.
Do czego można wykorzystywać folię strech?
Folia stretch znalazła szereg zastosowań, zarówno w przemyśle, jak i w domach indywidualnych klientów – mówi nasz specjalista z firmy Total Market.
Jej główne wykorzystanie to wspomniane wcześniej zabezpieczanie produktów, zarówno przed uszkodzeniami fizycznymi, jak i niekoniecznie korzystnymi warunkami atmosferycznymi. Jej użytkowanie jest proste i bezproblemowe, a dodatkowym atutem, o którym nie można zapomnieć, jest zabezpieczenie przed przemoknięciem czy wypłowieniem oklejanych towarów. Folie nawijane są na specjalne tuleje, a dla zwiększenia efektywności wykorzystywania folii można wybrać te na dyspenserach, co znacznie przyspiesza cały proces pakowania.