folia stretch

Historia i sposoby zastosowania folii stretch

Folia stretch jest jednym z najbardziej popularnych oraz cenionych materiałów wykorzystywanych do zabezpieczania towaru, np. na paletach. Jest powszechnie stosowanym materiałem opakowaniowym, którego wyrobem zajmuje się niejedna firma, oferując swoim klientom najwyższej jakości produkt. Warto poznać bliżej ten wyjątkowo wydajny i funkcjonalny materiał opakowaniowy.

Kilka słów o powstaniu folii strech

Folia stretch, inaczej nazywana folią polietylenową, została po raz pierwszy zsyntetyzowana przez chemika z Niemiec o nazwisku Hans von Pechman. Stało się to w 1898 roku. Pośród następnych ważnych nazwisk można wymienić m.in. E. Fawcett, R. Gibson, R. Banks, J. Hogan, K. Ziegler, W. Kminsky oraz H. Sinn, dzięki którym opracowano metodę produkcji folii z polietylenu. Czym jest polietylen? To przezroczysty, woskowaty materiał, charakteryzujący się wysoką termoplastycznością. Folie z niego tworzone wyróżniają się przede wszystkim elastycznością i przepuszczalnością, jednak nie są odporne na działanie wysokich temperatur. Folie stretch, stanowiące 70% folii polietylenowych, są przejrzyste, odporne na dziurawienie i rozciągliwe. Mogą być produkowane w technologii rozdmuchowej, wyróżniającej się wysokimi właściwościami klejącymi oraz niezwykłą odpornością na przebicie bądź w technologii wylewanej. Ta z kolei gwarantuje znacznie większą wydajność.

Do czego można wykorzystywać folię strech?

Folia stretch znalazła szereg zastosowań, zarówno w przemyśle, jak i w domach indywidualnych klientów – mówi nasz specjalista z firmy Total Market.

Jej główne wykorzystanie to wspomniane wcześniej zabezpieczanie produktów, zarówno przed uszkodzeniami fizycznymi, jak i niekoniecznie korzystnymi warunkami atmosferycznymi. Jej użytkowanie jest proste i bezproblemowe, a dodatkowym atutem, o którym nie można zapomnieć, jest zabezpieczenie przed przemoknięciem czy wypłowieniem oklejanych towarów. Folie nawijane są na specjalne tuleje, a dla zwiększenia efektywności wykorzystywania folii można wybrać te na dyspenserach, co znacznie przyspiesza cały proces pakowania.

śr. ocena 4.2 / głosów 5