hala stalowa

Hale stalowe do potrzeb usługowych

Tradycyjne technologie murowane stopniowo przestają dominować na rynku budowlanym, co szczególnie wyraźnie widać w branżach niezwiązanych z budownictwem mieszkaniowym, a więc np. w budownictwie usługowym czy przemysłowym. Tam coraz większą popularnością cieszą się bowiem inne rozwiązania, czego przykładem mogą być hale stalowe. Jak sprawdzają się one w budownictwie usługowym?

Charakterystyka i zalety hal stalowych na cele usługowe

Dobry budynek usługowy powinien spełniać kilka warunków. Przede wszystkim powinien pozwalać na sprawną dystrybucję towarów, a więc obejmować nie tylko powierzchnię magazynową, ale też strefę ekspozycyjną oraz specjalnie wydzielone miejsce do obsługi klientów. Poza tym nie można też zapomnieć o zapleczu socjalnym przeznaczonym dla pracowników. Pod tym względem hale stalowe, które dają bogate możliwości w zakresie projektowania i zagospodarowania wnętrz, sprawdzają się doskonale. Stalowe hale usługowe mogą posiadać niemal dowolną kubaturę, powierzchnię i liczbę kondygnacji.

Do zalet tej technologii należy również szybkość i prostota montażu przy użyciu prefabrykatów ograniczających konieczność użycia ciężkiego sprzętu oraz lekkość konstrukcji. – Mówi przedstawiciel firmy Largo Hale z Gdańska. – Dzięki temu obiekty tego typu mogą zostać posadowione na gruncie charakteryzującym się niskim stopniem nośności. Dodatkowo można je w razie potrzeby z łatwością przebudować, zdemontować, a nawet przetransportować w inne miejsce, co czyni hale stalowe znakomitym rozwiązaniem dla tymczasowych obiektów usługowych. Wysokiej jakości izolacja pozwoli jednak zagospodarować taką halę również jako budynek całoroczny.

Do tego dochodzi estetyczny wygląd i stosunkowo niski koszt wykonania takiej konstrukcji w porównaniu do tradycyjnej technologii murowanej. Nic więc dziwnego, że coraz więcej obiektów usługowych powstaje właśnie w technologii stalowej.

Hale stalowe jako obiekty usługowe – przykłady zastosowań

Jak w praktyce wygląda zastosowań hal stalowych w branży budownictwa usługowego? Technologia ta cieszy się ogromną popularnością w zakresie budowy obiektów handlowych, głównie marketów, np. budowlanych czy spożywczych. Poza tym jest to również rozwiązanie chętnie wybierane w przypadku budowy warsztatów samochodowych. Oprócz tego hale stalowe doskonale sprawdzają się również jako usługowe obiekty sportowe i rekreacyjne przeznaczone do uprawiania różnych dyscyplin. Mogą to być boiska, np. do koszyków czy tenisa, a nawet ujeżdżalnie koni czy place motocyklowe. Jak zatem się okazuje, hale stalowe to uniwersalne rozwiązanie w dziedzinie budownictwa usługowego.

śr. ocena 5 / głosów 1