Główne zalety mebli na zamówienie

Urządzając lub remontując mieszkanie, decydujemy się na zakup nowych mebli. Bardzo często zdarza się, że nasze pomieszczenia mają niestandardowy wymiar i żadne gotowe zestawy meblowe nie pasują. Dlatego główną zaletą mebli na zamówienie jest możliwość idealnego ich dopasowania do naszych wymagań. Meble takie są zaprojektowane, wykonane i zmontowane zgodnie z naszymi potrzebami.

Przy zamówieniu mebli na wymiar dodatkowo możemy zdecydować o ich kolorze, materiałach, licznych detalach i ogólnym układzie całego zestawu, co ma sens zwłaszcza przy urządzaniu całego mieszkania, kiedy chcemy, aby wystrój całości był spójny.

Projektowanie i montaż

Niewątpliwą zaletą mebli na zamówienie jest możliwość zaprojektowania własnych oryginalnych mebli oraz aranżacja całych wnętrz. Wiele firm na rynku współpracuje z profesjonalnymi architektami wnętrz i na etapie zamówienia można zobaczyć np. wizualizacje naszego przyszłego zabudowanego pokoju lub całego mieszkania.  Firma Agal  ze Szczecina zajmuje się  projektowaniem i produkcją, a także montażem i profesjonalnym doradztwem przy wyborze konkretnych rozwiązań.

Wykorzystanie przestrzeni

Meble na wymiar to bardzo dobre rozwiązanie w pomieszczeniach o nietypowym układzie. Standardowe meble kupowane w sklepie bardzo często się nie mieszczą albo tracimy na funkcjonalności. Zamawiając meble na wymiar, możemy zabudować każdą wolną przestrzeń. Wykorzystać zagłębienia w ścianach, wnęki, ukosy czy zamaskować jakieś nierówności. Dodatkowym atutem zabudowy jest łatwiejsze zachowanie czystości i porządku w pomieszczeniach. Nie ma przerw między poszczególnymi szafkami, gdzie mogłyby gromadzić się zanieczyszczenie lub woda. Istnieje dodatkowo możliwość zabudowy sprzętów AGD. Właśnie dlatego przy zabudowie kuchni i łazienki korzystamy z możliwości zamówienia mebli na wymiar. Kolejne miejsce, gdzie zalety mebli na zamówienie są widoczne to oczywiście zabudowa szaf wnękowych z systemami drzwi przesuwnych – dzięki możliwości wykonania ich na wymiar, dostaniemy dokładnie to, co jest nam potrzebne i czego oczekujemy. Tak wykonana zabudowa szafy wnękowej doskonałe sprawdzi się także w sypialni,  w przedpokoju czy pokoju dla dziecka.

Piękne wzornictwo

Projekty mebli na zamówienie charakteryzuje w wielu wypadkach także piękny i oryginalny design. Nadają one niepowtarzalny charakter i klimat każdemu wnętrzu. Firmy specjalizujące się w zabudowach używają materiałów najwyższej jakości, dzięki czemu każdy znajdzie coś dla siebie.

śr. ocena 5 / głosów 5