Eleganckie aranżacje dla odważnych. Meble w stylu glamour

Meble w stylu glamour cieszą się rosnącą popularnością. To styl z charakterem – zaskakujący i ekstrawagancki, choć nie przytłaczający formą. Odważny i efektowny, jednak nie ocierający się o zbędny kicz. Dużo w nim oryginalności i przepychu, typowego dla założeń barokowych. Nie oznacza to wcale, że w takich aranżacjach nie odnajdują się osoby ceniące spokój i harmonię. Wystarczy spojrzeć na eleganckie meble włoskie, utrzymane w podobnym nurcie. Jakie są podstawowe cechy mebli glamour?

Barwy i ornamenty

Kolorystka mebli glamour oscyluje wokół tonacji ciemnych i wyrazistych. Absolutną klasykę gatunku stanowią połączenia czerni, bieli i srebra. Nierzadko też możemy się zetknąć z założeniami bazującymi na brązie, fiolecie oraz purpurze. Obicia i zwieńczenia mebli obfitują w ornamenty o motywach florystycznych utrzymanych w dwóch odcieniach, np. szarości. W przypadku bardzo ekskluzywnych realizacji, zdobienia często są wykonywane ze złota.

Materiały wykonania

Solidność i trwałość to cechy nierozerwalnie związane z meblami w stylu glamour. W wielu przypadkach zastosowany jest również metal z warstwą błyszczącego niklu, łączony z kryształowym szkłem oraz lustrami. Oczywisty standard wyznaczają meble z drewna, malowane ciemną warstwą eleganckiej bejcy. Za bardzo nowoczesne uchodzą lakierowane meble z płyty MDF, pokryte tapicerką z naturalnej skóry lub pluszu. Doskonały przykład takiego rozwiązania stanowią włoskie łóżka dostępne w szerokiej ofercie sklepu italiastyle.pl.

Przykłady mebli

W stylizacji glamour świetnie sprawdzają się szafy i komody, jak również krzesła, stoły, sofy i wspomniane już łóżka. Zdobione fronty mebli często przywodzą na myśl aranżacje pałacowe. Nie brak tu jednak także prostych geometrycznych kształtów (na przykład szafki przypominające taflę lustra), które są chętnie wykorzystywane przy projektowaniu wnętrz nowoczesnych. Niezależnie od wyglądu, meble cechują się sporą wygodą i praktycznością.

Magia dodatków

W aranżacjach glamour nie może zabraknąć efektownych dodatków. To głównie wszechobecne lustra. Ciekawy przykład stanowią włoskie lustra z giętego szkła dostępne w asortymencie sklepu Italiastyle. Nie tylko urzekają wyglądem, ale też pozwalają uzyskać efekt trójwymiaru, wpływając na optyczne powiększenie pokoju. Dodatki to także kryształowe żyrandole, lampki sypialniane i wiele, wiele więcej. A wszystko utrzymane w wyrafinowanym, choć zaskakującym stylu. To jest właśnie magia glamour… I Ty możesz ją poznać.

śr. ocena 5 / głosów 4