parasole grzewcze

Efektywność cieplna parasoli grzewczych polskiego producenta Vulkan

Kiedy za oknem robi się coraz zimniej, z mniejszą chęcią spędzamy czas na zewnątrz. Nawet, kiedy mamy ogród, wolimy go podziwiać z okien salonu, aniżeli spędzać czas na tak często wykorzystywanym podczas lata tarasie. Można to zmienić, inwestując w parasole grzewcze polskiego producenta Vulkan. Chcesz więcej się o nich dowiedzieć? Czytaj dalej.

Czym są parasole grzewcze?

Parasole grzewcze, nazywane też promiennikami gazowymi, to produkty o wysokich parametrach grzewczych. Poza efektem cieplnym zapewniają imponującą wizję ognia, która jest przyjemna dla oka. Parasole wykonane są z najwyższej jakości stali nierdzewnej, co zapewnia ich wieloletnie działanie bez awarii i usterek – komentuje nasz ekspert z firmy 4prestige.

Idealnie sprawdzą się w ogródkach restauracyjnych czy w prywatnym domu, w którym również chcemy cieszyć się wieczornym biesiadowaniem, nawet kiedy przyjdzie chłodna jesień.

Rodzaje parasoli grzewczych

Wyróżnia się trzy rodzaje parasoli grzewczych polskiego producenta Vulkan. Pierwszy z nich to promiennik gazowy ETNA. Jego głównym wyróżnikiem jest połączenie techniki swobodnego spalania płomienia gazowego wraz z funkcją dopalania spalin. Wykorzystuje rozwiązanie typowe dla gazowych parasoli, co daje wysoką efektywność cieplną przy oszczędności gazu. Co ważne, urządzenie ETNA jest wyposażone w automatyczny wyłącznik na wypadek przypadkowego przechyłu.

Drugim rodzajem promiennika gazowego jest VULKAN. Zapewnia długie godziny nagrzewania na powierzchni 16 m2, a dzięki ładnej konstrukcji może wpasować się do każdego wystroju ogrodu.

Ostatni rodzaj parasoli grzewczych to promienniki o nazwie HELENA, idealne do niższych pomieszczeń. Efektowny płomień gwarantuje poczucie ciepła na obszarze do 15 m2. Promiennik ten ma mniejsze gabaryty, dlatego bez problemu można go przestawiać, w zależności od potrzeb.

Parasole grzewcze a efektywność cieplna

Parasole grzewcze producenta Vulkan wyróżniają się rewelacyjną efektywnością cieplną. Zapewniają nawet o 30 % większą wydajność w porównaniu do tradycyjnych promienników – dodaje nasz ekspert z firmy 4prestige.

Co to oznacza? Dobrze odczuwalne ciepło, które faktycznie grzeje nas, kiedy temperatura spada do niższych wartości. Promienniki Vulkan są nie tylko efektywne, ale również bardzo ekskluzywne. Dzięki nietypowemu wzornictwu i wysokiej funkcjonalności oraz sprawdzonym rozwiązaniom technicznym to produkty, które bez wątpienia warto mieć na uwadze.

śr. ocena 5 / głosów 5