Działanie oczyszczaczy powietrza z filtrem węglowym

Oczyszczacze powietrza z filtrem węglowym to jedne z najchętniej kupowanych oczyszczaczy powietrza. Swoją popularność zawdzięczają unikatowym właściwościom. Najlepiej nadają się bowiem do usuwania nieprzyjemnych zapachów, takich jak dym papierosowy czym zapachy, pochodzące z odpadów organicznych. Sprawdź, jak działają oczyszczacze powietrza z filtrem węglowym.

Oczyszczacze powietrza, wykorzystujące filtr węglowy, uporają się także z uporczywymi zapachami chemicznymi. Sprawdź, jak działają.

Jak działają oczyszczacze powietrza z filtrem węglowym?

Oczyszczacze powietrza mają za zadanie usunąć z powietrza wszelkie szkodliwe pyły i drobnoustroje, będące przyczyną wielu groźnych chorób.

Usuwanie zanieczyszczeń odbywa się poprzez przepuszczanie ich przez filtr węglowy, w którym zachodzą procesy filtracji, jonizacji oraz utleniania. Dzięki temu procesowi, z powietrza zostaje usunięte 99% szkodliwych substancji.

Sercem omawianych oczyszczaczy są filtry węglowe. Usuwają one lotne związki organiczne, jednocześnie pochłaniając zapachy. Dzięki porowatej nanostrukturze 1 gram węgla posiada 1500 m2 powierzchni aktywnej. Impregnowany filtr węglowy należy regularnie myć w wodzie. Lotne związki organiczne z powietrza zostają zaabsorbowane na złożu węglowym.

Tego typu filtry stosuje się tam, gdzie wymaga się wysokiej skuteczności filtracji lotnych związków organicznych, zachowując jednocześnie niskie spadki ciśnienia. Co bardzo ważne, nie trzeba stosować dodatkowych wentylatorów wspomagających.

Wysokiej jakości oczyszczacze powietrza z filtrem węglowym proponuje swoim klientom firma Bodim.

W ofercie przedsiębiorstwa znajdziemy także urządzenia, przeznaczone do filtracji pyłowej, takie jak maty i włókniny czy filtry do lakierni. Producenci polecają także filtry kompaktowe.

Zalety oczyszczaczy powietrza z filtrem węglowym

Największą zaletą oczyszczaczy powietrza z filtrem węglowym będzie fakt, że doskonale radzą sobie z wychwytywaniem nawet bardzo małych cząsteczek. Mają bardzo dużą powierzchnię chłonną, przez co łatwo wiążą i zatrzymują zanieczyszczenia.

Najlepiej poradzą sobie z usunięciem dymu papierosowego oraz zapachu środków chemicznych, dlatego często wybierane są do pokojów hotelowych.

Pamiętać należy natomiast o tym, że tego typu filtry nie będą odpowiednie do usuwania alergenów, mikroorganizmów oraz kurzów.

śr. ocena 5 / głosów 5